Tarih Doktora / Genel Tarih

Genel

Program açıklaması

Tarih / Genel Tarih bölümündeki doktora programı mezunları, bağımsız ve eleştirel araştırmalar için donanımlı yüksek nitelikli uzmanlardır ve insan toplumunun politik, ekonomik, sosyal ve kültürel gelişimi hakkında kapsamlı bilgi sahibidir; yayınlanmış ve yayınlanmamış kaynaklarla çalışma becerilerine ve uzman yazılarına eleştirel bir yaklaşım benimseme, temel araştırma yapma, teorik genellemeler üretme ve tarihsel gerçekleri ve süreçlerin analizine yaratıcı düşünme uygulama becerisine sahiptirler. Mezunlar, tarih veya ilgili disiplinlerde üniversite diploması gerektiren herhangi bir meslek için donatılmıştır; Akademi'de, kültür, kamu hizmeti ve politika alanlarında çok çeşitli kurumlar arasında konum arayabilirler.


Eğitim süresi: 4 yıl

Öğretim dili İngilizcedir. Tarihçe / Genel Tarih, ücretli bir programdır.


Doğrulama ve değerlendirme kriterlerinin açıklaması

Giriş sınavı: bir tur sınav, röportaj

  1. Doktora projesinin tartışılması. tez: 0–30 puan;
  2. Başvuranın önceki çalışmalarının, araştırmalarının ve diğer akademik faaliyetlerinin değerlendirilmesi: 0-15 puan;
  3. Başvuru Sahibinin ikincil literatür bilgisinin değerlendirilmesi (Başvuru Sahibinin sunduğu listeye dayanarak): 0-15 puan.

Önerilen Doktora Konulara önceden Konu Alanı Kurulu Başkanı ile danışılmalıdır. Konu Alanı Kurulu Başkanı (Program Yöneticisi): prof. PhDr. Václav Horčička, Ph.D., e-posta: vaclav.horcicka@ff.cuni.cz


Başvuru sahibi, giriş sınavında en az 30 puan almış olması ve aynı zamanda ilgili programa veya çalışma dalına kabul edilen beklenen öğrenci arasına yerleştirmek için yeterli puan alması halinde kabul edilebilir (bkz. Bireysel programlar ve çalışma dallarına uygulanan Kabul Prosedürü Spesifikasyonları); kabul sıralamasında son gelen başvuru ile aynı sayıda puan alan tüm başvuru sahiplerine kabul edilecektir. Unutmayın ki, farklı sayıda kabul edilmiş başvuru tam zamanlı ve birleştirilmiş çalışma şekilleri için geçerlidir. Adaylar, kayıt gününden en geç bir önceki eğitimlerinin kanıtlarını vermeden kabul edilemezler (bakınız 5.4).


Kabul Koşulları

Doktora çalışmalarına kabul yüksek lisans çalışma programının başarılı bir şekilde tamamlanmasıyla şartlandırılır.

Doğrulama metodu:
Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

The Faculty of Arts at Charles University is currently one of the largest and most important research and educational institutions in the arts and humanities in Central Europe.

The Faculty of Arts at Charles University is currently one of the largest and most important research and educational institutions in the arts and humanities in Central Europe. Daha Az