Uluslararası İlişkiler ve Avrupa Çalışmaları Doktora

Genel

Program açıklaması

Uluslararası Toprak Çalışmaları programı kapsamında Prag Uluslararası İlişkiler Enstitüsü (IIR) ile işbirliği içinde Metropolitan University Prague ( MUP ), Çek ve İngilizce hem de Uluslararası İlişkiler ve Avrupa Çalışmaları uzmanlık eğitimi uzmanlık sunuyor .

Doktora Derecesi öğrencileri, danışmanlarına danışarak bireysel bir çalışma planı hazırlamalıdır. Bireysel çalışma planı, öğrencilerin Doktora Dereceleri çalışmaları sırasında yerine getirmeleri gereken şartları şart koşar . Bireysel çalışma planı, uzmanlık seçmeli derslerinin bir listesini, Doktora Derecesi programını, öğrencinin bilimsel, pedagojik ve yayın faaliyetlerinin planını ve Doktora tezi için önerilen bir unvanı içerir.

Bireysel çalışma planı, ilgili MUP bölümünün ve / veya IIR'nin araştırma faaliyetlerinde doktora öğrencilerine de katılmaktadır. Bireysel çalışma planına göre, tam zamanlı çalışma şeklinin öğrencileri de, pedagojik etkinliklere katılmak için gereklidir. Bireysel çalışma planı aşağıdaki ders listesinin tüm zorunlu derslerini içermelidir:

Bölüm I

 • Sosyal Bilimler Felsefesi
 • Uluslararası İlişkiler ve Avrupa Entegrasyonu Kuramı
 • Uluslararası İlişkiler Araştırma Yöntemleri

İlk bölümün zorunlu derslerine ek olarak, öğrenciler 'özgür seçim' uzmanlık kurslarını seçmelidirler. Öğrenciler toplamda üç ders seçerler ve aşağıdaki bölümlerden en az bir tanesini seçerler:

Bölüm II (uluslararası ilişkiler)

 • Uluslararası Güvenlik
 • Uluslararası İlişkiler ve Kültürel Çeşitlilik
 • Uyuşmazlık Çözümü Teorileri

Bölüm III (Avrupa bütünleşmesi)

 • Kurumsal Yapı ve Karar
 • Avrupa Birliği Politikaları
 • Avrupa Entegrasyon Sürecinin Güncel Sorunları

Doktora Derecesi öğrencileri ayrıca bir sınavla tamamlanan 'özgür seçim' dil kurslarını seçebilirler. Bu aşağıdaki derslerle ilgilidir:

 • Teknik dilin stili ve yapısı - İngilizce
 • Teknik dilin stili ve yapısı - başka bir yabancı dil (Almanca, Fransızca, İspanyolca, Rusça ve Çekçe)

Kabul edilen tüm başvuru sahipleri, çalışmanın ilk yılına kaydolma hakkına sahiptir. Çalışmanın ikinci yılına kaydolmak için, öğrenciler ilk bölüm derslerini tamamlamalı, bireysel çalışma planında belirtilen diğer gereksinimleri karşılamalı ve araştırma faaliyetlerinin yazılı kanıtlarını sunmalıdır.

Öğrencinin üçüncü yılına kaydolmak için, öğrenciler bireysel çalışma planlarında belirtilen muayeneleri tamamlamalı, atanmış görevlere uymalı ve araştırma faaliyetlerinin sonuçlarının yazılı kanıtlarını sunmalıdır. İstisnai durumlarda, sonraki çalışma yılına şartlı kayıtlara izin vermek mümkündür.

Son Güncelleme Mar 2018

Okul Hakkında

Metropolitan University Prague (MUP) ranks among the oldest and largest private universities in the Czech Republic. The steady influx of applicants interested in studying at Metropolitan University Pr ... Devamını oku

Metropolitan University Prague (MUP) ranks among the oldest and largest private universities in the Czech Republic. The steady influx of applicants interested in studying at Metropolitan University Prague attests to its reputation of afirst-rate educational institution. MUP provides education to approximately 6000 students. Since its establishment in 2001, the University offers study programmes in the area of international territorial relations, legal specialisations, and international economic relations in both full-time and part-time forms of study in Czech as well as English. MUP operates in Prague and in three regional centres in Pilsen, Liberec, and Hradec Králové. Daha Az