Yönetim ve Teknolojide DBA

Genel

Okulun internet sitesinden bu program hakkında daha fazla alın

Program açıklaması

Yönetim ve Teknolojide DBA nedir?

Yönetim ve Teknoloji DBA, fark yaratmak isteyen entelektüel meraklı kıdemli profesyoneller için bir yönetici doktora programıdır.

Yönetim ve Teknoloji DBA, kapsamlı deneyime sahip profesyoneller için bir yönetici doktora programıdır . Program, yıkıcı teknolojilerin potansiyelinden yararlanarak kuruluşlarında ve daha geniş topluluklarda fark yaratmak isteyenler için tasarlanmıştır.

Amacımız, yeni teknolojileri ve potansiyellerini yüksek düzeyde anlamayı gerektiren mevcut yönetimsel sorunlara en son araştırmaları uygulayabilen yeni bir tür "bilimsel uygulayıcı" geliştirmektir.

Buna ek olarak, bu yönetici doktora derecesi, yüksek kalibreli profesyonellere olağanüstü ağ oluşturma fırsatları ve endüstrinin, en iyi uygulamaların geliştirilmesine, refah artırıcı kamu politikasının şekillendirilmesine katkıda bulunan bir öğrenme ve yenilik topluluğunda yer alma şansı sağlayacaktır. teknolojik yıkımı toplumda iyilik için bir güce kanalize etmek.

Program, Comillas ICADE (Ekonomi ve İşletme Fakültesi ve Hukuk Fakültesi) ve Comillas ICAI (Mühendislik Okulu) arasında işbirliği içinde öğretilmektedir. Comillas Pontifical Üniversitesi'nin insancıl geleneği ile birlikte bu stratejik ittifak, zorlukları ve teknolojinin sunduğu yeni iş fırsatlarını kapsamlı bir şekilde ele almanın anahtarıdır.

DBA, ilk bir buçuk yıl boyunca kısa kursları, ikinci yarıda inovasyon ve araştırmayı birleştiren ve bir tezin başarılı bir şekilde savunulmasını sağlayan üç yıllık bir programdır. Mezunlar, Comillas Pontifical Üniversitesi İşletme Doktoru derecesini alırlar .

MIT Sloan ile işbirliği

MIT Sloan School of Management ve Universidad Pontificia Comillas, lisansüstü eğitim alanında işbirliği yapmak için bir Mutabakat Anlaşması imzaladı. Yönetim ve Teknoloji alanındaki DBA öğrencilerimiz, Yıkıcı İş Modelleri konusunda MIT Sloan'da bir kurs alacaklar. Bu tür faaliyetlerin kurumlarımız arasında uzun ve verimli bir ilişkinin başlangıcını müjdeleyeceğine inanıyoruz.

Öğrencilerimiz şunu söylüyor:

DBA öğrencilerinden oluşan ilk grup, program hakkında bunu söyleyecek.

"DBA Programı, artan bir boşluğu doldurmak için gerekli olan teknolojinin iş dünyasındaki etkisini derinlemesine anlamak için Yönetim Kurulu'nda bir pozisyon için değerlendirilebilecek kadar kıdemli profesyoneller için eşsiz bir fırsattır."
Paula García Arana, Planlama, Kontrol ve Düzenleme Direktörü, Santander Tüketici Finansmanı

"DBA, kapsamlı deneyime sahip bir profesyonelin doktora derecesine girmesi için mükemmel bir yoldur. Araştırma ve yeniliğe yönelik akademik ve uygulamacı yaklaşımın en iyi yönlerini birleştirir."
Jose Antonio López, Muñoz CEO Ericsson İspanya

"Hepimiz programla ilgili deneyime sahibiz ve burada, alanımızda gerçekten bir fark yaratmak için eleştirel incelemeyi ve teorilerin sistematik uygulamasını öğreniyoruz."
Carlos Gómez-Múgica de la Rica, Mago Equity Partners Kurucu Ortağı

Bizi farklı kılan nedir

% 89 C-Suite Pozisyonları

İlk kohorttaki öğrencilerin çoğu, kuruluşlarında C-Level yöneticiler ve% 55'i firmalarında CEO'lar veya Ortaklardır.İş deneyimi

Öğrencilerin% 44'ü 25 yıldan fazla iş tecrübesine sahiptir.

Sektörler

Öğrencilerimiz farklı geçmişlerden gelmektedir:

 • Finansal:% 38
 • Yiyecek ve İçecek:% 6
 • Enerji:% 13
 • Danışmanlık:% 19
 • STK'lar:% 13
 • Endüstriyel:% 6
 • Telekom:% 6


Başvuru sahibi profili

Yönetim ve Teknoloji DBA, aşağıdaki profillere sahip adayları hedeflemektedir:

 • Birkaç yıllık üst düzey yönetim sorumlulukları dahil 20 yıllık mesleki deneyim veya
 • Sosyal Bilimler, Hümanizm veya Mühendislik alanlarında birkaç yıllık üst düzey yönetim sorumlulukları ve bir yüksek lisans programı dahil olmak üzere 15 yıllık mesleki deneyim veya
 • Adayın uzmanlık alanında birkaç yıllık üst düzey yönetim sorumlulukları ve akredite sertifika dahil olmak üzere 15 yıllık mesleki deneyim (örn. CFA sertifikası) ve
 • Mesleki İngilizce Ustalığı
 • Diğer profiller, kariyer ve mesleki yaşam etkileri dikkate alınarak değerlendirilebilir.

Ek gereksinimler

İngilizce seviyesi: Minimum B2 ve C1 şiddetle tavsiye edilir.

Müfredat

DBA iki aşamada yapılandırılmıştır:

İlk bir buçuk yıl boyunca, katılımcılar ileri eğitim kurslarına katılır ve araştırma sorularını tanımlarlar. Bu aşamanın sonunda ve bir araştırma önerisinin başarılı bir şekilde değerlendirilmesinden sonra, katılımcılar Yönetim ve Teknoloji İleri Programı derecesini alırlar.

İkinci yıl ve özellikle üçüncü yıl boyunca katılımcılar araştırmalarını yürütür ve üçüncü yılın sonunda savunmaları gereken DBA tezini yazar.

Tüm program boyunca ve mezunlar için hayat boyu öğrenme önerisi olarak, Üniversite, yönetim ve teknolojiyle ilgili konular hakkında özel eğitim hapları sunacaktır.

Yıl 1

 • İleri eğitim kursları (12 hafta sonu + 1 yoğun kurs)
Yıl 2

 • İleri eğitim kursları (4 hafta sonu + 1 isteğe bağlı yoğun kurs)
 • Araştırma önerisi
 • İşbirlikçi çalışma oturumları (2 hafta sonu)

Yıl 3

 • İşbirlikçi çalışma oturumları (3 hafta sonu)
 • Araştırma
 • Tez savunması


Son Güncelleme Eki 2020

Okul Hakkında

ICADE Business School, as an integral part of the Faculty of Economics and Business Administration at Comillas Pontifical University, benefits from a long history of training business professionals.

ICADE Business School, as an integral part of the Faculty of Economics and Business Administration at Comillas Pontifical University, benefits from a long history of training business professionals. Daha Az