Keystone logo
Avustralya

Ders çalışma doktora içinde Avustralya 2024

Para birimini değiştir

Temel aylık yaşam maliyeti

 • Ortak bir dairede kiralık

  769
 • kamu hizmetleri payı

  67
 • internet aboneliği

  53
 • Yerel taşıma

  103

Örnek yaşam tarzı maliyeti

 • Fast food kombinasyonu

  9
 • sinema bileti

  13
 • Bir bardak yerel bira

  6

Vize gereklilikleri

Tüm eğitim programları için, bir alt sınıf 500 öğrenci vizesine başvurmanız gerekecektir.

Özel Kategori vizesi (alt sınıf 444), Avustralya'da okumak isteyen Yeni Zelanda vatandaşları içindir.

Ne tür bir Vizeye ihtiyacınız var?

vize adı

Öğrenci vizesi

Fiyat ve para birimi

AUD 560

Öğrenci vizesine başvurmak için geçerli ücretler 560 AUD (~400 €) olarak belirlenmiştir. Eğitiminizin uzunluğu ne olursa olsun fiyat her zaman aynıdır. Lütfen bu fiyatın Öğrenci Vizesi için başvurduğunuz yere (Avustralya veya kara) bağlı olarak değişebileceğini unutmayın.

Vize için kimler başvurabilir?

Avustralya'da dört ay veya daha uzun süren bir kursa uluslararası öğrenci olarak kaydolan herkesin öğrenci vizesine ihtiyacı olacaktır. Avustralya öğrenci vizesine başvurmak için, bir üniversitede koşulsuz yer teklifinizin olması, o yeri yazılı olarak kabul etmiş olmanız ve gerekli eğitim ücreti depozitosunu ödemiş olmanız gerekir. Öğrenci vizesi alabilmeniz için seçtiğiniz programın 12 ila 52 hafta arasında olması gerekir.

Başvuruyu nereden yapabilirsiniz?

Çevrimiçi sistem

Bu alt sınıf 500 vizesi, çevrimiçi sistemi kullanmak için başvurulmalıdır.

İnternet sitesi:https://www.homeaffairs.gov.au/

Başvuru nasıl yapılır?

Vize başvurusunda bulunmadan önce, Commonwealth Register of Institutions of Courses (CRICOS) kapsamında kayıtlı bir kursa kabul edildiğinizi onaylayan bir Kayıt Onayı (COE) veya bir Teklif Mektubu almanız gerekecektir.

Çevrimiçi vize başvuru formunuzu doldururken, aşağıdakileri karşıladığınıza dair kanıt sağlamanız gerekecektir:

 1. Mali gereksinimler - (eğitim ve seyahat hariç) yaşam masraflarınız için sahip olduğunuzu kanıtlamanız gereken miktar bir yıl için 19.830 AU$ (~15.170$) olarak belirlenmiştir. Alternatif olarak, eşinizin veya ebeveyninizin sizi desteklemeye istekli olduğuna ve yılda en az 60.000 Avustralya Doları (~45.850 ABD Doları) kazandığına dair kanıt gösterebilirsiniz.
 2. İngilizce yeterlilik şartı - İngilizce konuşulan bir ülkeden değilseniz (ve İngilizce konuşulan bir ülkede en az beş yıllık eğitim almadıysanız), IELTS ile gerekli seviyede İngilizce konuşabildiğinizi kanıtlamanız gerekir. , TOEFL iBT, Pearson Test of English (PTE) Academic veya Cambridge Advanced English (CAE).
 3. Sağlık gereksinimi - Bazı öğrencilerden sağlıklarının iyi olduğunu göstermek için tıbbi ve/veya radyolojik kontrol yaptırmaları istenebilir (bu, örneğin doktor, dişçi veya hemşire olarak eğitim almayı planlayanlar için geçerlidir). Belçika veya Norveç'ten gelenler hariç, tüm öğrenciler Yurtdışı Öğrenci Sağlık Sigortası (OSHC) satın almakla yükümlüdür.
 4. Karakter gereksinimleri - Avustralya öğrenci vizesi gereksinimleri, Avustralya'ya girmek için iyi bir karaktere sahip olmanızı şart koşar. Buna sabıka kaydı kontrolü de dahildir.

Tipik olarak, öğrenciler aşağıdakileri göndermelidir:

 • Doldurulmuş Avustralya öğrenci vizesi başvuru formu (157A)
 • Ücretli vize başvuru ücreti – şu anda 550 Avustralya Doları (çoğu durumda ~420 ABD Doları)
 • Pasaport biyoveri sayfasının kopyası (bazı öğrencilerden pasaportlarını fiziksel olarak vermeleri istenebilir)
 • Kayıt Sertifikası veya Teklif Mektubu
 • Yeterli fon kanıtı
 • Sağlık sigortası kapsamının kanıtı
 • İngilizce yeterlilik testi sonuçları
 • Sabıka kaydı kontrol sonuçları
 • Yakın zamanda çekilmiş dört adet vesikalık fotoğraf

Destekleyici belgelerinizi toplayıp taradıktan sonra, bir hesap oluşturmanız ve çevrimiçi 'ImmiAccount' başvuru sistemiyle başvurmanız gerekir: https://www.border.gov.au/immiaccount.

Ne zaman başvurmalısınız?

Seçtiğiniz üniversiteden bir Kayıt Onayı (CoE) aldıktan sonra yalnızca Avustralya öğrenci vizesi için başvuruda bulunabilirsiniz.

Çoğu vize başvurusunun işlenmesi dört hafta sürer. Öğrenci vizesi süresi seçtiğiniz programa bağlıdır. Avustralya'da 10 aydan uzun bir kurs için eğitim alıyorsanız ve Avustralya akademik yılının sonunda (genellikle Aralık ortasında) sona ererse, vizeniz genellikle bir sonraki yıl 15 Mart'a kadar geçerli olacaktır. Kursunuz 10 aydan uzunsa ve Ocak-Ekim aylarında bitiyorsa, vizeniz genellikle kursunuzun tamamlanmasını takip eden iki ay boyunca geçerli olacaktır.

CRICOS tarafından onaylanmış bir kursa kayıt olduğunuz sürece, Öğrenci Vizenizi istediğiniz kadar yenileyebilirsiniz.

Kursunuzun başlamasından 90 gün öncesine kadar öğrenci vizenizle Avustralya'ya girebilirsiniz. Geldiğiniz tarihten itibaren yedi gün içinde ikamet ettiğiniz adresi eğitim kurumuna bildirmeniz, adres değişikliği yapmanız durumunda da yedi gün içinde bildirmeniz gerekir.

İşlem süresi

4 Weeks

iş fırsatları

Öğrenci vizeniz varken, dönem boyunca iki haftada bir 40 saate kadar, tatillerde ise tam zamanlı çalışabilirsiniz. Kursunuzun resmi, kayıtlı bir parçası olan çalışmalar limite dahil değildir. Araştırma veya doktora yoluyla bir yüksek lisans okuyorsanız. Herhangi bir çalışma kısıtlamanız yok.

Haftalık saat

20

Neden bu tür bir vizeye ihtiyacınız var?

Diğer şeylerin yanı sıra, yanlış veya eksik belgeler sunarsanız veya gerekli mali, karakter veya sağlık gerekliliklerini karşılamıyorsanız, öğrenci vizesi başvurunuz reddedilebilir.