Keystone logo
Tayland

En İyi Üniversiteler doktora programlar içinde Tayland 2024

kurum sayısı: 57
  • Manchester, Birleşik Krallık
  • Budapest, Macaristan
  • + 62 daha fazla

  This program is only available as a second part of the Dual Degree Program after students. is only available via our highly accredited University...

  • Pratu Chai Sub-district, Tayland

  มหาวิทยาลัยราชภัฏพระนครศรีอยุธยา Kral Chulalongkorn'un (Rama V) bir öğretmen yetiştirme okulu kurması için Dharma Bakanlığı'na 30.000 baht bağışlamaktan nezaketle memnun olduğu Eski Şehir Öğretmen Eğitim Okulu'ndan kaynaklandı. 1 Temmuz 1905, daha sonra Phra Nakhon Si Ayutthaya Öğretmen Eğitim Okulu ve Phra Nakhon Si Yuthaya Öğretmen Koleji, sırasıyla

  • Khlong Nueng, Tayland

  Valaya Alongkorn Rajabhat University , Kraliyet Ekselansları Somdetch Phra Raja Pituchha Chao Fa tarafından kurulmuştur. SAİK Prenses Valaya Withinkorn, genç Taylandlı kadınların eğitimiyle büyük ölçüde ilgilendi.

  • Khok Khian, Tayland

  Bakanlar Kurulunda 8 Temmuz 2003 tarihli toplantı, ilke olarak Narathiwat ve Nakhon Phanom eyaletlerinde üniversitelerin kurulmasını onayladı. ilde zaten var olan eğitim kurumlarını birleştirerek kaynakları maksimum fayda için birlikte kullanmak için Mümkün olduğunca az yatırım var. eski eğitim kurumunun eğitim felsefesi ve misyonu ile çelişmeden

  • Tha Sut, Tayland

  Mae Fah Luang University (MFU), Kraliyet Tüzüğü kapsamında, Kraliyet Tay Hükümeti'nin cömert desteğiyle 1998 yılında özerk bir devlet üniversitesi olarak kuruldu. Üniversite, Tayland'ın kuzeyindeki insanların ihtiyaçlarını karşılamak ve tebaası tarafından sevgiyle "Mae Fah Luang" olarak bilinen Kral'ın Annesi, Ekselansları Prenses Srinagarindra'nın zarif katkılarını anmak için kurulmuştur.

  • Pa O Don Chai, Tayland

  วิทยาลัยเชียงราย 18 Temmuz 2003 tarihinde Üniversiteler Bakanlığı tarafından kurulması onaylanarak, Lisans eğitiminin Milli Eğitim Bakanlığı denetiminde yürütülmesine olanak sağlanmıştır. M.Ö. 2535 Sayılı Özel Yükseköğretim Kurumu Kanununa göre

  • Thai Buri, Tayland

  Walailak University , 29 Mart 2018'de 26 yaşında. Ancak, yerel halkın Nakhon Si Thammarat Eyaletinde bir üniversiteye sahip olma hareketi, 50 yıl önce, 1967'de başladı. Ancak, Nakhon Si Thammarat'tan Parlamento Üyeleri'nden önce 12 yıl geçti. 1979 yılında Parlamento'ya eyalette bir üniversite kurulmasına ilişkin yasa teklifinde bulunmuştur.

  • Lak Hok, Tayland

  Rangsit University : Pathumthani Eyaleti, Paholyothin Yolu üzerinde, Don Muang Havaalanına sadece üç (3) kilometre uzaklıkta, iki yüz doksan iki (292) kuru üzüm Lak-Hok alt bölgesinde yer almaktadır. Bir 4000-rais Muang-Ake Topluluğu, Üniversiteyi çevreler.

  • Bang Phli District, Tayland

  Sarasas'a Bağlı Okullar Yabancı dil potansiyeli olan öğrenciler yetiştirmede ön planda olan iki dilli bir okul olarak tanınmaktadır. özellikle İngilizce dili belirginleşene kadar 1964'ten bugüne kadar çeşitli alanlardaki akademik bilgilerin yanı sıra, fırsat yüksek öğrenime, yani “ สถาบันเทคโนโลยีแห่งสุวรรณภูมิ ”ne (SUVARNABHUMI TEKNOLOJİ ENSTİTÜSÜ -SVIT) genişletilmiştir.

  • Lam Sai, Tayland

  1887'de (BE 2430), Majesteleri Kral Chulalongkorn (Kral Rama V), Bangkok'ta Wat Mahadhatu'da bulunan 'Mahadhatu Witthayalai' adlı Tayland'daki ilk Sangha kolejini kurdu. Rahiplerin, acemilerin ve meslekten olmayanların Tipiṭaka ve yüksek öğrenimi incelemek için geldikleri bir yer olması amaçlanmıştır.

  • Dusit District, Tayland

  Rajamangala University of Technology Phra Nakhon , 27 Şubat 1975'te “Mesleki Eğitim ve Teknoloji Koleji” Yasası'nın Kraliyet Gazetesinde ilan edilip yürürlüğe girmesiyle kurulmuştur. Kanun, mesleki düzeyde, lisans düzeyinde ve ileri mesleki sertifika düzeyinde mesleki eğitim vermek üzere lisans derecesine sahip meslek öğretmenleri oluşturmayı amaçlamıştır.

  • Bang Toei, Tayland

  1996 yılında Shinawatra University , Dr. Thaksin Shinawatra ve Prof. Dr. Pura Chai Piamsomboon'un girişimiyle başladı. Özel bir üniversite kurmak Komşu ülke ve bölgelerin kalkınmasına yardımcı olmak için, bir model geliştirme fikri ile birlikte Üniversite, 1999 yılına kadar Dr. Sunthorn Boonyathikarn'ın çevre dostudur, üniversite bürolarının kurulmasına izin verir. Shinawatra University . Shinawatra University , akademik araştırmaya odaklanan lider bir uluslararası üniversite olmayı hedeflemektedir. Üniversite, öğrenme ve öğretmede, yenilikçilikte, liderlikte mükemmellik için çaba gösterir. Girişimci gelişim Toplum katılımı ve hizmeti En yüksek etik standartlarla çalışır ve sosyal sorumluluğa öncelik verir.

  • Pathum Wan District, Tayland

  1982 yılında Chulalongkorn Üniversitesi, Kellogg İşletme Okulu ve Wharton İşletme Okulu arasındaki işbirliği ile kurulan Sasin İşletme Okulu, Tayland'daki ilk AACSB ve EQUIS onaylı işletme okuludur. 2019'da The Times Higher Education / Wall Street Journal (THE / WSJ), Güneydoğu Asya'da bu sıralamada yer alan tek işletme okulu olan 2 yıllık MBA programları için dünyada 43. sırada yer aldı.

  • Chatuchak, Tayland

  Kasetsart University kendini entelektüel bilgi biriktirme ve geliştirme görevine adamıştır. Etik ve ahlaki mükemmellik dahil akademik bilgeliğin büyümesi için büyür. Ek olarak, Tayland mirasımızı canlı tutmada öncü bir rol oynamak ve medeniyetin medeniyetini zenginleştirmek için büyümeye devam etmesini sağlamak gibi bir sorumluluğu vardır.

  • Ubon Ratchathani, Tayland

  Ubon Ratchathani University (UBU) 1987 yılında Khon Kaen Üniversitesi'nin bölgesel bir kampüsü olarak kurulmuş ve 1990 yılında Royal Charter tarafından bir üniversite olarak kurulmuştur. Tüm illerden ve özellikle Kuzey-Doğu Tayland'daki illerden gelen öğrencilere eğitim fırsatları sağlamayı amaçlamaktadır. , Amnat Charoen, Mukdahan, Nakhon Phanom, Sakon Nakhon, Si Sa Ket, Ubon Ratchathani ve Yasothon. Üniversite, yerel, ulusal ve uluslararası topluluklara fayda sağlayan araştırmaları destekler ve teşvik eder ve bölgenin kültürel kimliğini koruyan faaliyetleri teşvik eder.