Keystone logo

1 doktora programlar içinde Ekonomi Çalışmaları Ekonomi Davranışsal Ekonomi 2024

filtreler

filtreler

  • Ekonomi Çalışmaları
  • Ekonomi
  • Davranışsal Ekonomi
Çalışma alanları
  • Ekonomi Çalışmaları (1)
  • Ana kategoriye geri dön
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı

Popular degree type

Popular study format

Popular education type

Popular locations

doktora programlar içinde Ekonomi Çalışmaları Ekonomi Davranışsal Ekonomi

Daha fazla insan, insan davranışının ekonomik kararları nasıl etkilediğini anlamanın değerini anladıkça, davranışsal ekonomi dereceleri giderek daha popüler hale geliyor. Davranışsal ekonomi diplomasıyla insanların nasıl karar verdiklerine ve bu kararların ekonomiyi nasıl etkilediğine dair fikir edinebilirsiniz.

Davranışsal ekonomi müfredatı tipik olarak belirsizlik altında karar verme, sınırlı rasyonellik, buluşsal yöntemler ve önyargılar, oyun teorisi, beklenti teorisi ve deneysel yöntemler gibi konuları kapsar. Ayrıca mikroekonomi, makroekonomi ve ekonometri gibi geleneksel ekonomiden konuları da içerir.

Davranışsal ekonomi diploması, finans, pazarlama, kamu politikası, danışmanlık, araştırma ve akademi alanlarında kariyer fırsatlarının kapısını açar. Bir ekonomist, finansal analist veya danışman olarak çalışarak kuruluşların tüketici davranışlarını anlamalarına, etkili stratejiler geliştirmelerine ve insan önyargılarını hesaba katan politikalar oluşturmalarına yardımcı olabilirsiniz.

Davranışsal Ekonominin heyecan verici dünyasını keşfetmeye hazır mısınız? Aşağıdaki programlara göz atın ve insan davranışını anlama ve etkileme konusunda ödüllendirici bir kariyere doğru ilk adımı atın.