Keystone logo

45 DBA programlar içinde Amerika Birleşik Devletleri için 2024

filtreler

filtreler

  • DBA
  • Amerika Birleşik Devletleri
Çalışma alanları
  • Beşeri Bilimler (3)
  • Diller (0)Doğa Bilimleri (0)Enerji Bilimi (0)Eğitim ve Pedagoji (0)Gazetecilik ve Kitlesel İletişim (0)Genel Çalışmalar (0)Havacılık (0)Hukuk Çalışmaları (0)
  • Ekonomi Çalışmaları (2)
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı

DBA programlar içinde Amerika Birleşik Devletleri

İşletme veya DBA, bir Doktor derece nitelikli ve deneyimli profesyoneller için tasarlanmış öncelikle araştırma odaklı lisans programıdır. DBA adaylar genellikle iş üniversite profesörleri kendi alanında liderlik veya yöneticilik takip, ya da olmak istiyoruz. Bir yarı zamanlı veya tam zamanlı olarak bazen USA DBA lisans programları, üniversite ve iş okulları.

Aksi ABD'de bir üniversite veya iş okulda kabul departmanı tarafından belirtilmedikçe MBA, bir işle ilgili akademik disiplin Yüksek Lisans ya da benzer yüksek lisans 'derecesi, genellikle bir DBA için bir ön koşuldur. ABD'de üniversiteler ve iş okullarında DBA adaylar kendi iş teorisi bilgisi, liderlik becerileri, karar verme stratejik ve onların araştırma konusu geliştirmek gibi yönetmek ve tez üzerinde çalışmaya başlamak için yeteneği geçerlidir.Küreselleşme, kurumsal sosyal sorumluluk, etik, liderlik, tedarik zinciri yönetimi, sosyal etki yönetimi, girişimcilik, uluslararası iş, finans ve diğer konular gibi işletme konular DBA aday 'ın araştırma konusu için temel olabilir.

Aşağıdaki linklere tıklayarak ABD'de bir DBA programına kayıt için fırsatlar hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Kolayca burada, ABD'de üniversitelerin doğrudan daha fazla bilgi talep edebilirsiniz.