Keystone logo
Okullarla Doğrudan İletişime Geçin - Karşılaştırın 7 İşletme Doktoraları  (DBA) programlar içinde Paris, Fransa 2023

7 DBA programlar içinde Paris, Fransa 2023

genel bakış

Derece yöneticilik veya üniversite düzeyinde öğretmek arzusu aramak adaylar için idealdir önce lisansüstü derece ile deneyimli profesyoneller analitik, araştırma ve öğretim becerileri, Doktor İşletme (DBA) vardır geliştirmeye yönelik. Fransa'da üniversite ve iş okulları DBA yarı zamanlı veya çevrimiçi tamamlamak için seçeneği sunarak en adaylar için DBA programları erişilebilir hale getirmek istiyoruz.

Aksi kabul departmanı tarafından belirlenen sürece Fransa'da üniversiteler ve iş okullarında DBA programlara başvuru başarıyla, MBA, MSc veya işle ilgili yüksek lisans 'derecesi karşılaştırılabilir tamamlamış olmaları gerekmektedir. Fransa'da bir üniversite veya iş okulda DBA programının bir parçası olarak, adaylar bu tez üç ila dört yıl veya daha uzun harcama, bir araştırma projesinin tamamlanması beklenmektedir.Fransa'da adaylar arasında popüler olmuştur DBA tez konuları küreselleşme, kurumsal sosyal sorumluluk, etik, uluslararası finans, girişimcilik, liderlik ve diğerleri. DBA araştırma projesinin tamamlanmasının ardından, tez daha sonra ibraz edilmesi zorunludur ve Fransa'da üniversitede bir panel önce savundu.

Fransa'da akredite bir üniversite veya iş okulda bir DBA için uygulayabilirsiniz nasıl hakkında daha fazla bilgi için aşağı kaydırın.

Daha fazla oku

filtreler

  • DBA
  • Fransa
  • Paris
Çalışma alanları
    Beşeri Bilimler Diller Doğa Bilimleri Enerji Bilimi Eğitim ve Pedagoji
  • Gazetecilik ve Kitlesel İletişim
  • Genel Çalışmalar Havacılık Hukuk Çalışmaları Ekonomi Çalışmaları
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı