Keystone logo
Okullarla Doğrudan İletişime Geçin - Karşılaştırın 30 İşletme Doktoraları  (DBA) programlar içinde İsviçre 2023

30 DBA programlar içinde İsviçre 2023

genel bakış

Zaten bir MBA, MSc veya diğer işle ilgili yüksek lisans 's derecesine sahip adaylar analitik, araştırma ve eğitim becerilerini geliştirmeyi amaçlayan, İşletme Doktor (DBA) yöneticilik veya imtiyazlı profesörlük için kapı açma bir kapak taşı başarıdır üniversitelerde. DBA programları part-time ya da İsviçre'de üniversite ve iş okulları tam zamanlı olarak mevcuttur. Bu nedenle, bazı çalışan profesyoneller onlar çalışmaya devam ve İsviçre'de aynı zamanda bir DBA takip edebiliyoruz bulacaksınız.

DBA programı en önemli unsurlardan biri tez veya tez projesidir. Bağımsız araştırma projesi İsviçre'de üniversitelerde DBA adaylar ilgili teorik veya pratik iş kavramların araştırma ve analiz yoluyla mesleki bilgi geliştirmelerine yardımcı olur.Bazı DBA araştırma alanlarında örnekleri sosyal etki yönetimi, uluslararası işletme, pazarlama, girişimcilik, tedarik zinciri yönetimi, liderlik ve küreselleşme içerebilir. Araştırma projesi yanı sıra, İsviçre DBA öğrenciler de karar verme ve yönetim becerileri, liderlik genişletmek için daha fazla fırsat vererek, seminerler ve atölye çalışmaları katılacak.

Aşağıdaki bağlantıları kullanarak sadece iki tıklama ile İsviçre'de üniversitelerden daha fazla bilgi talep edebilirsiniz. İsviçre'de bir üniversite veya iş okulda bir DBA programı için geçerli ilginizi çekebilir, sadece daha fazla bilgi için tıklayın.

Daha fazla oku

filtreler

  • DBA
  • İsviçre
Çalışma alanları
    Beşeri Bilimler Diller Doğa Bilimleri Enerji Bilimi Eğitim ve Pedagoji Gazetecilik ve Kitlesel İletişim Genel Çalışmalar Havacılık Hukuk Çalışmaları
  • Ekonomi Çalışmaları
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı