Keystone logo
Okullarla Doğrudan İletişime Geçin - Karşılaştırın 7 Eğitim Doktoru programlar içinde Eğitim Araştırmaları 2024

7 Eğitim Doktoru programlar içinde Eğitim Araştırmaları 2024

genel bakış

Bir Eğitim Doktoru, eğitim alanındaki bir alana odaklanan araştırma tabanlı bir doktora derecesidir. Çoğu akademisyenin bu tür bir programa girmek için yüksek lisans derecesi olması gerekir. Bir Eğitim Doktoru, tam zamanlı öğrencileri tamamlamak için üç yıl sürebilir.

Eğitim Araştırmalarında Eğitim Doktoru Nedir? Öğrencilerin, eğitim pratiği ve politika reformu için yeni fikirlerin ortaya çıkması için birden fazla akademik ilkenin nasıl analiz edileceğini öğrenmelerine yardımcı olacak bir eğitim programıdır. Bazı programlar belirli bir alana odaklanabilir, ancak diğerleri ekonomi, sanat, tarih, biyoloji ve psikolojiyi kapsayabilir. Bu araştırmaya dayalı program sırasında sunulan kesin kurslar okuldan okula değişebilir. Birçok müfredat, kültür ve toplumun eğitim üzerindeki etkisini, uygulamalı veri analizine giriş, eğitim politikası tarihi ve program değerlendirmesindeki temelleri içermektedir.

Bu derece, öğrencileri eğitim reformunda en iyi düşünür olmaya hazırlar. Katılımcılar analiz, eleştirel düşünme ve problem çözme becerilerini geliştirebilirler. Bu yetenekler, öğrencileri daha çekici adaylar haline getirirken, aynı zamanda daha düşünceli arkadaşlar, akıl hocaları ve önemli diğerlerine de yardımcı olabilir.

Bir Doktor Eğitimi için evrensel bir maliyet yoktur. Bazı okullar kampüs konumu nedeniyle daha fazla ücret alabilir ve diğerleri bu programı programa dayandırabilir. Başvuru sahipleri okullarla iletişime geçerek potansiyel maliyet hakkında daha iyi bir fikir edinebilirler.

Eğitimde Bir Doktor Eğitimini Tamamlamak Araştırma, öğrencileri çeşitli kariyerlere hazırlayabilir. Birçok mezun, eğitim araştırmacıları ve politika yapıcılar olmaya devam ediyor, ancak bazıları farklı bir kariyer yoluna gidebilir. Örneğin, akademisyenler, profesörler, öğretmenler, müdürler, yöneticiler veya denetçiler olmak için devam edebilir. Mezunların tümü, deneyimlerine ve eğitimlerine dayanan farklı fırsatlara sahip olabilir.

Çeşitli ülkelerdeki üniversitelerde bir Eğitim Doktoru programı bulabilirsin. Bazı okullar, eğitim almayı kolaylaştırmak için çevrimiçi programlar sunmaktadır. Aşağıdaki programınızı arayın ve tercih formunu doldurarak doğrudan okulun kabul bürosuna başvurun.

Daha fazla oku

filtreler

  • Eğitim Doktoru
  • Eğitim ve Pedagoji
  • Eğitim Araştırmaları
Çalışma alanları
  • Eğitim ve Pedagoji (7)
  • Ana kategoriye geri dön
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı