Keystone logo

29 Eğitim Doktoru programlar içinde Eğitim ve Pedagoji Eğitim Liderliği 2024

filtreler

filtreler

  • Eğitim Doktoru
  • Eğitim ve Pedagoji
  • Eğitim Liderliği
Çalışma alanları
  • Eğitim ve Pedagoji (29)
  • Ana kategoriye geri dön
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı

Eğitim Doktoru programlar içinde Eğitim ve Pedagoji Eğitim Liderliği

Bir lisans veya yüksek lisans programı profesyonelleri veya yeni mezunlar bir Eğitim Bölümünü takip etmeye karar verebilir. Bir lisans derecesi kayıt olmak için gereklidir ve bu tür doktora programları genellikle bir çalışma alanına odaklanır.

Eğitim Liderliğinde Eğitim Doktoru Nedir? Çoğu program, öğrencilere başarılı bir okul kurumu için katkıda bulunan tüm çalışma bölümlerini nasıl yönetecekleri konusunda odaklanır. Öğrenciler sınıfları nasıl organize edebileceklerini, öğretim üyeleri ve personelin nasıl yönetileceğini öğrenebilir ve öğrencilerin hayatlarında nasıl bir fark yaratabileceğini öğrenebilirler. Program boyunca öğrenciler, bir bütün olarak eğitim ve topluma olumlu katkıda bulunacak beceri, bilgi ve yetenekleri kazanabilirler.

Bir Eğitim Dokümanı'nın Eğitimsel Liderlikte kazanılmasının en önemli faydalarından biri, öğrencilerin okulları nasıl olumlu yönde değiştirebileceklerini öğrenmeleridir ki bu da toplumda bir fark yaratmalarına yardımcı olabilir. Ayrıca, kariyerlerinde yukarı doğru hareket ettikçe promosyonlar kazanmalarına yardımcı olabilecek öğretim ve analiz becerilerini geliştirebilirler.

Bu dereceyi kazanmak için belirlenmiş bir maliyet yoktur. Bunun yerine, ne kadarının maliyeti öğrencilerin bir şahsen ya da çevrimiçi programa kaydolup katılmadıklarına, dereceyi tamamlamak için ne kadar zaman aldıklarına ve diğer birçok faktöre bağlı olarak değişir.

Öğrenciler, eğitim sektöründeki birçok pozisyonu Eğitimsel Liderlikte bir Eğitim Doktoru ile güvence altına alabilirler. Örneğin, bu programın mezunları, müdür, müdür yardımcısı, bölge yöneticisi veya öğretim koordinatörü olarak çalışabilir. Bu derece ile ilgilenen diğer meslekler, öğrenci veya fakülte dekanı, üniversite kayıt memuru, kolej provostu, müfredatın müdürü veya süpervizörü içerebilir.

Eğitim liderliğindeki pek çok program, hem kurum içinde hem de çevrimiçi olarak dünyanın her yerindeki kurumlarda mevcuttur. Daha fazla bilgi için, aşağıdaki programınızı arayın ve seçim formunu doldurarak seçtiğiniz okulun doğrudan kabul bürosuna başvurun.