Keystone logo

6 Eğitim Doktoru programlar içinde Eğitim ve Pedagoji Genel Eğitim 2024

filtreler

filtreler

 • Eğitim Doktoru
 • Eğitim ve Pedagoji
 • Genel Eğitim
Çalışma alanları
 • Eğitim ve Pedagoji (6)
  • Ana kategoriye geri dön
  Konumlar
  Daha fazla konum bulun
  Derece türü
  Süre
  çalışma hızı
  Dilim
  Dilim
  çalışma formatı

  Eğitim Doktoru programlar içinde Eğitim ve Pedagoji Genel Eğitim

  Bir Eğitim Doktoru, bir Felsefe Doktoruna benzer, ancak eğitim alanına odaklanmış, araştırma temelli bir doktora derecesidir. İleri bir akademik ödül olduğu için, öğrenciler programa kabul edilmeden önce bir yüksek lisans veya lisans diplomasına ihtiyaç duyabilirler.

  Genel Eğitimde Eğitim Doktoru Nedir? Bu, akademisyenlere eğitim tesislerinde ihtiyaç duyulan liderlik ve teoriyi çevreleyen geniş ve kavramsal bir çerçeve sunmak için tasarlanmış bir doktora derecesidir. Bu tür programlardaki çekirdek dersler her üniversitede farklı olabilir. Bazıları eğitimde politika analizine, araştırma, teknoloji ve eğitim kurumlarında uygulanan istatistiklere, eğitimde bilgi yönetimi sürecine ve öğrenme ortamlarının teorik temellerine benzer olabilir. Birçok Eğitim Programları programı, tezlere, derslere ve projelere müfredata dahildir.

  Bu derece, yönetim, inovasyon ve iletişim konusundaki bilgi birikimi sayesinde öğrencileri akademik alanlarda liderlik rolleri için hazırlayabilir. İletişim gibi bu öğrenilmiş becerilerin bazıları, öğrencilerin özel hayatlarını bile geliştirebilir.

  Bir Eğitim Doktorunun maliyeti programın uzunluğuna ve okulun konumuna bağlı olabilir. Çoğu doktora derecesi tamamlanmak için ortalama üç yıl alır. Tam bir fiyat tahmini isteyen adayların daha fazla araştırma yapması gerekebilir.

  Bir Eğitim Doktora programına kayıt olan çoğu öğrenci eğitim alanında çalışmakla ilgilenir. Bu nedenle, çoğu mezun, öğretim koordinatörleri, okul müdürleri, eğitim yöneticileri, müfettişler, üniversite profesörleri veya eğitim araştırmacıları olmaya devam ediyor. Elbette, bazı öğrenciler bu eğitimi ve kurumlarda, hükümet veya kar amacı gütmeyen kuruluşlarda çalışmaya başlamak için elde edilen aktarılabilir becerileri kullanabilirler.

  Bir Doktor’u nerede alabilirsin? Bu yüksek dereceli derece dünya çapındaki üniversitelerde sunulabilir. Bazı okulların çevrimiçi kursları bile olabilir, bu da kendi evinizin rahatlığından dereceyi kazanabileceğiniz anlamına gelir. Aşağıdaki programınızı arayın ve tercih formunu doldurarak doğrudan okulun kabul bürosuna başvurun.