Keystone logo

filtreler

 • Eğitim Doktoru
 • Yönetim çalışmaları
 • Liderlik
Çalışma alanları
 • Yönetim çalışmaları (7)
 • Ana kategoriye geri dön
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı

7 Eğitim Doktoru programlar içinde Liderlik 2024

  Eğitim Doktoru programlar içinde Liderlik

  Araştırma becerilerini düzeltmek ve belirli bir çalışma alanında kendilerini nitelendirmek isteyenler genellikle bir Eğitim Doktoru derecesi kazanmaya karar verirler. Bu tür bir derece oldukça ileri düzeydedir ve öğrenciler ancak bir lisans veya yüksek lisans derecesi aldıktan sonra kazanılabilir.

  Liderlikte Eğitim Doktoru Nedir? Bu program, eğitim sektöründeki profesyonellerin analiz, iletişim, sorgulama ve karar verme becerilerini güçlendirmelerine yardımcı olur, bu yüzden bugün eğitim sistemi ile ilgili kritik problemleri daha iyi ele alabilirler. Öğrenciler, liderlik, öğrenme, girişimcilik, müfredat, eğitim stratejileri ve daha fazlasına odaklanan multidisipliner dersleri alabilir. Ayrıca eğitim ile ilgili kapsamlı araştırmalar yapabilirler.

  Bu derece kazanmak, mezunlara eğitim sistemi içinde hareket etmek için ihtiyaç duydukları kimlik bilgilerini sağlayabilir. Öğrenciler ayrıca kendi liderlik tarzlarını nasıl geliştireceklerini ve karar verme yeteneklerini nasıl geliştireceklerini öğrenebilirler, böylece çalıştıkları okullara daha iyi hizmet verebilirler.

  Liderlikte bir Eğitim Doktoru kazanmanın toplam maliyeti söz konusu olduğunda, iki öğrenci aynı tutarı ödemez. Bunun nedeni, programın ne kadar sürdüğü ve belirli okul ücretlerinin ne kadar tutacağı gibi birçok faktörün toplam maliyeti etkilemesidir.

  Liderlikte bir Eğitim Doktoru ile mezunlar, özel kuruluşlar, kamu kurumları, K-12 veya yüksek eğitim dahilindeki profesyonel, idari, akademik, araştırma veya klinik pozisyonlarda çalışabilirler. Örneğin, bu dereceye sahip olanlar, okul müdürü, eğitim yöneticisi, okul müdürü veya üniversite profesörü olarak çalışabilirler. Diğerleri ise öğretim koordinatörü veya müfredat uzmanı olarak görev alabilir.

  Bu tür bir derece için programlar, dünya genelinde, kişisel olarak ve çevrimiçi olarak mevcuttur. Başvuru sürecine başlamak için, aşağıdaki programınızı arayınız ve seçim formunu doldurarak seçtiğiniz okulun doğrudan kabul bürosuna başvurunuz.