Keystone logo

23 Doktora programlar içinde Mühendislik Çalışmaları Çevre Mühendisliği 2024

filtreler

filtreler

 • Doktora
 • Mühendislik Çalışmaları
 • Çevre Mühendisliği
Çalışma alanları
 • Mühendislik Çalışmaları (23)
  • Ana kategoriye geri dön
  Konumlar
  Daha fazla konum bulun
  Derece türü
  Süre
  çalışma hızı
  Dilim
  Dilim
  çalışma formatı

  Doktora programlar içinde Mühendislik Çalışmaları Çevre Mühendisliği

  Genellikle bir yüksek lisans programının takibi olarak alınan bir Doktora programı, genellikle tamamlamak için yıllar alır ve tamamlandıktan sonra, mezunları bilimle ilgili bir alanda öncü bir uzman olarak belirler. Doktora ile, akademisyenler genellikle kariyer bulmalarına yardımcı olabilecek uzmanlık becerileri ile mezun olurlar.

  Çevre Mühendisliğinde Doktora Nedir? Çevre bilimlerine odaklanan bir doktora programı. Bu programdaki öğrenciler sürdürülebilir enerji, jeo-enerji sistemleri ve doğal mühendislik gibi doğal bilimler alanlarında uzmanlaşmış eğitim alıyor. Öğrencilerin programda alması beklenecek farklı dersler, çevresel sürdürülebilirlik ve yenilenebilir enerji, sürdürülebilir ulaşım sistemleri, hidroloji ve sivil altyapı malzemeleri ve modelleme içerebilir. Bu programın bir gereği olarak, akademisyenler bir tezi diğer endüstri uzmanlarından oluşan bir panelde yürütmek ve savunmak istemektedir ve bir sınava girmeleri beklenebilir.

  Çevre Mühendisliğinde doktora yapmış olan mezunlar, genellikle araştırma çalışmalarını pratik bir ortamda nasıl uygulayacakları konusunda bilgilidir. Araştırma becerilerine ek olarak, mezunların seçkin sunum, matematik ve örgütsel becerileri de olmalıdır. Bunlar, iş avlanırken onlara yardımcı olabilir.

  Doktora derecesi elde etme maliyeti, bir okuldaki bir programın ne kadar sürede tamamlanacağına bağlı olarak değişebilir. Öğrenciler tam arızayı anlamak için araştırma masraflarını araştırmalı ve herhangi bir soruyla okullara ulaşmalıdır.

  Çevre Mühendisliğinde doktorasını kazananlar, mezun olduktan sonra kendileri için çeşitli işlerde çalışmayı bekleyebilirler. Çoğu çevre mühendisleri, gezegenlerinizi sağlıklı tutmak için uygun çözümler geliştirmek için topraklar, yer altı suları ve sürdürülebilir enerji araştırmaları yapma becerilerini kullanarak açık havada zamanlarını büyük bir kısmını harcıyor. Diğerleri hava kirliliği, atık bertarafı ve geri dönüşüm gibi halk sağlığı sorunlarını iyileştirmek için çalışırlar.

  Dünyadaki okullar fiziksel bir sınıfa yapamayanlar için çevre mühendisliği alanında doktora programları sunmaktadır. Aşağıda programınızı arayın ve başvuru formunu doldurarak doğrudan seçtiğiniz okulun kabul bürosuyla iletişime geçin.