Keystone logo

13 Doktora programlar içinde Çevrebilim Çevre Yönetimi 2024

filtreler

filtreler

  • Doktora
  • Çevrebilim
  • Çevre Yönetimi
Çalışma alanları
  • Çevrebilim (13)
  • Ana kategoriye geri dön
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı

Doktora programlar içinde Çevrebilim Çevre Yönetimi

Bir Doktora (Doktor Felsefe), öğrencilerin araştırmaya odaklanmak istediklerinde sürdürdüğü yüksek lisans derecesidir. Çeşitli çalışma alanlarında mevcut olan bu program, tamamlanmadan önce genellikle bir final tezi veya tezi gerektirir.

Çevre Yönetiminde Doktora Nedir? Bu programda öğrenciler, ekosistemin ve toplumun ihtiyaçları doğrultusunda çevreyi nasıl değerlendireceklerini ve kullanacaklarını öğrenirler. Çalışma konuları, hava kalitesi, çevre kimyası, su yönetimi, bütçe planlaması, istatistikler, muhasebe ve tehlikeli atık yönetimi içerebilir. Öğrenciler, araştırmalarını kentsel ekoloji, ekolojik toksikoloji, nehir ve derelik ekolojisi, atmosferik fizik, havza hidrolojisi veya biyoinvasionların ekolojisi alanlarına odaklamayı seçebilirler.

Öğrenciler, Çevre Yönetimi dalında doktorasını sürdürerek bir takım avantajlar kazanırlar. Gelişmiş analitik becerilerin yanı sıra problem çözme becerileri geliştirirler. Ayrıca bir ekip yönetmek için etkin iletişim ve kişiler arası beceriler kazanırlar.

Bir eğitim masrafı genellikle öğrenciler için bir caydırıcılıktır. Bununla birlikte, bu derece çeşitli okullarda edinilebilir, çünkü çevrimiçi programlar da dahil olmak üzere tüm seçenekleri araştırmaya yardımcı olur. Bazı okullar ayrıca burs, öğrenci kredileri ve hibeler gibi mali yardımlar da sunmaktadır.

Çevre yönetiminde doktora yapmış olan mezunlar, çalışma alanlarına bağlı olarak çeşitli alanlarda kariyer seçebilirler. İşverenler genellikle federal, eyalet ve yerel ajansları ve özel sektördeki ajansları içerir. Ortak mesleki unvanlar, laboratuvar teknisyeni, saha analisti, sürdürülebilirlik uzmanı, çevre araştırması analisti, ekosistem restorasyon danışmanı, sürdürülebilir mimari uzmanı ve çevre yönetimi koordinatörü olabilir. Araştırma ile ilgili işler mezunlar için de popülerdir.

Doktora programımızı kazanmak için çevrimiçi veritabanımızı yerel üniversiteleri, uluslararası okulları ve çevrimiçi seçenekleri kontrol etmek için kullanın. Hemen başlayın ve aşağıdaki programı arayın ve doğrudan başvuru formunu doldurarak seçtiğiniz okulun kabul bürosuyla iletişime geçin.