Keystone logo

70 Doktora programlar içinde Çevrebilim 2024

filtreler

filtreler

  • Doktora
  • Çevrebilim
Çalışma alanları
  • Çevrebilim (70)
  • Ana kategoriye geri dön
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı

Doktora programlar içinde Çevrebilim

Doktora, ulaşılabilir en yüksek derecelerden biridir. Genellikle en az üç yıllık bir çalışma ve özgün ve önemli bir katkıda bulunan bağımsız bir araştırma projesinin tamamlanması gerekir. Bir öğrenci, bir BS, BA veya MA tamamlandıktan sonra doğrudan bir doktora programına girebilir.

Çevre Araştırmaları Doktora Programı Nedir? Bu, öğrencilerin çevreleriyle nasıl etkileşim kurduğuna dair herhangi bir alanda orijinal araştırmalar yapmalarını sağlayan bir doktora programıdır. Uzmanlık alanları arasında, insanların doğal çevreyi ve insan olmayan yaşamı nasıl etkilediğine bakan ekoloji ve doğal kaynakların en az etkiyle geliştirilmesi ve kullanılması için en iyi yolu düşünen çevre mühendisliği yer alır. Öğrenciler çevre kimyasına, çevre yönetimine veya çevre sağlığına odaklanabilir. Derece çok disiplinli bir yapıdadır ve dersler de uzmanlığa bağlı olarak değişkenlik göstermektedir.

Çevre Bilimlerinde Doktora için gerekli multidisipliner araştırmalar, yaşamda ve işte yararlı olan karmaşık problem çözme becerilerini geliştirmeye yardımcı olur. Öğrenciler, DNA sıralama analizi veya yaban hayatı popülasyonu yönetimi gibi yüksek ücretli işlere yol açabilecek pratik laboratuar ve alan becerileri öğrenebilirler.

Doktora yapmanın maliyeti programa bağlıdır. Üniversitelerin farklı eğitim ücretleri ve zaman gereksinimleri vardır. Bazı programlar, doktora öğrencilerine masraflarla yardımcı olmak için kaynak sağlayabilir.

Çevresel araştırmalarda bir doktora, bir takım ödüllendirici kariyerlere yol açabilir. Çevre danışmanları, bina projelerinin doğal çevreyi nasıl etkileyeceğini değerlendirir. Çevre bilim adamları kâr amacı gütmeyen kuruluşlar, hükümetler ve işletmeler için araştırma yapar. Derece sahipleri, öğretmenler veya halkla ilişkiler uzmanları olabilir, çünkü karmaşık bilimsel bilgileri anlama ve bunu halka açıklama becerisine sahiptirler. Bazı doktora öğrencileri, çevre hukuku alanındaki pozisyonlara gider veya politika analistleri olarak çalışırlar.

Birçok üniversitede çevre araştırmaları alanında doktora programları bulunmaktadır. Yerel olarak sunulan herhangi bir program yoksa, bir öğrenci okumak için yeni bir şehre veya ülkeye gidebilir. Başka bir seçenek çevrimiçi bir dereceye kadar devam etmektir. Daha fazla bilgi edinmek için, aşağıda programınızı arayın ve doğrudan başvuru formunu doldurarak seçtiğiniz okulun kabul bürosuyla iletişime geçin.