Keystone logo

32 Doktora programlar içinde Eğitim ve Pedagoji Öğretmenlik 2024

filtreler

filtreler

  • Doktora
  • Eğitim ve Pedagoji
  • Öğretmenlik
Çalışma alanları
  • Eğitim ve Pedagoji (32)
  • Ana kategoriye geri dön
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı

Doktora programlar içinde Eğitim ve Pedagoji Öğretmenlik

Doktora almak, yeni konular keşfetmek ve öğrenirken araştırma yapmak ve önemli bir başarı sağlamak için bir şans. Doktora kazanmak kişisel ihtiyaçlarını karşılarken kariyer gelişimi fırsatlarını da açar. Doktora, üniversiteler tarafından verilen en yüksek akademik derecedir.

Öğretimde Doktora Nedir? Bu derece, eğitime olan tutkuyla ve öğrenmelerine yardımcı olarak başkalarını etkilemek için önerilir. Programdaki öğrenciler, araştırma ve eğitim psikolojisi ile bunları çeşitli öğrenme ortamlarında nasıl uygulayacakları konusunda eğitilirler. Ayrıca, eğitim vakıfları, bilişsel ve sosyal gelişim, öğretim tasarımı, öğrenme ve motivasyon teorisi, sınıf yönetimi, müfredat teslimatı ve değerlendirme gibi konularda eğitim alabilirler. Diğer olası kurs, sosyal adalet, kapsayıcılık, çeşitlilik, çağdaş sanat ve bilim araştırma yöntemleri ve ömür boyu öğrenmeyi içerir.

Doktora programında okuyan öğrenciler, araştırma yöntemleri konusunda uzmanlaşabilir ve öğretimde doğrudan deneyim kazanabilir. Ayrıca, herhangi bir işle ilgili güçlü sözlü ve yazılı iletişim becerileri geliştirebilirler.

Öğretimde Doktora maliyeti, okullara ve konumlarına bağlı olarak değişir. Kurs süresi üç ila beş yıl arasında değişebilir. Potansiyel öğrenciler, istedikleri kurumları önceden araştırmalıdırlar.

Öğretmenlikte Doktora Kazananlar genellikle eğitimciler, danışmanlar, araştırmacılar, insan kaynakları geliştiricileri veya dilbilim uzmanları olarak kariyer yapıyorlar. Ayrıca eğitim politikası danışmanları, savunucuları, teknologları veya tabii müfredat ve öğretim materyalleri yazarları olarak bulunurlar. Derece sahiplerinin bir eğitim bölgesinden başlayıp kolej veya üniversite yöneticisine kadar pek çok liderlik imkânı vardır.

Öğretimde doktora programları dünyadaki kurumlarda mevcuttur. Online kurslar, öğrencilerin herhangi bir yerinde internet erişimi olanağına sahip bir seçenektir ve programda esneklik ve kolaylık sunar. Aşağıda programınızı arayın ve başvuru formunu doldurarak doğrudan seçtiğiniz okulun kabul bürosuyla iletişime geçin.