Keystone logo
Okullarla Doğrudan İletişime Geçin - Karşılaştırın 4 Doktora Dereceleri programlar içinde Amerikan Kültürü ve Edebiyatı 2024

4 Doktora programlar içinde Amerikan Kültürü ve Edebiyatı 2024

genel bakış

Felsefe Doktoru, belirli bir alanı derinlemesine incelemek isteyen yüksek lisans öğrencileri için bir sonraki seviye olabilir. Bir prestijli derece, bir doktora kazanmak için büyük bir başarı olabilir ve biri senin alanın üstüne yükselmeye yardımcı olabilir.

Amerikan çalışmalarında doktora nedir? Bu derece Amerikan kültürünün birçok farklı yönüne odaklanmaktadır. Sanat tarihi de dahil olmak üzere birçok Amerikan tarihi öğrenebilirsiniz. Amerikan popüler kültürü, edebiyatı, mimarisi ve diğer kültürel unsurları ve ülkeyi benzersiz kılmak için nasıl birleştiklerini öğreten dersleri de tamamlayabilirsiniz. Sanat ya da sosyal ilişkiler gibi bir uzmanlığa odaklanabilirsiniz.

Tarih ve kültürü öğrenmek, sanat ve edebiyatın daha iyi değerlendirilmesine yardımcı olabilir. Amerikan geleneklerinin ve simge yapılarının tarihi ilgisi hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz. Tarihsel düşünmek, mevcut yaşamınızda akıllı kararlar vermenize yardımcı olabilir.

Derecenizi kazanmak için tüm kursları tamamlamak, bir okuldan diğerine farklı miktarlarda mal olabilir. Çevrimiçi derslerden bazılarını tamamlamanız, derecenin kazancınızın size ne kadar mal olacağını büyük ölçüde etkiler.

Amerikan çalışmalarında bir derece ile, birçok farklı iş için hak kazanmak için hazır olabilir. Bir müzede küratör olarak ya da bir üniversitede profesör ve araştırmacı olarak çalışabilirsiniz. Ayrıca bir ilkokul veya ortaokul tarih öğretmeni olabilirsiniz. Çalışmalarınızın neye odaklandığına bağlı olarak, bu çok yönlü derece sizi tarihçi, şehir plancısı, kütüphaneci veya kamu politikası analisti haline getirebilir.

Amerikan Çalışmaları'nda doktora yapmak için programlar sunan birçok okul var. Aşağıdaki programınızı arayın ve tercih formunu doldurarak doğrudan okulun kabul bürosuna başvurun.

Daha fazla oku

filtreler

  • Doktora
  • Sosyal Bilimler
  • Alan Çalışmaları
  • Amerikan Kültürü ve Edebiyatı
Çalışma alanları
  • Sosyal Bilimler (4)
  • Ana kategoriye geri dön
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı