Keystone logo

12 Doktora programlar içinde Beşeri Bilimler Arşiv Bilimi 2024

filtreler

filtreler

  • Doktora
  • Beşeri Bilimler
  • Arşiv Bilimi
Çalışma alanları
  • Beşeri Bilimler (12)
  • Ana kategoriye geri dön
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı

Doktora programlar içinde Beşeri Bilimler Arşiv Bilimi

Lisans veya yüksek lisans programlarını bitirdikten sonra, araştırma veya öğretimle ilgilenen bir öğrenci, bir Doktora programı düşünmeyi isteyebilir. Bu tür programlar genellikle mezuniyet için bir tez veya tez gerektirir ve tamamlanması genellikle en az üç yıl alır.

Arşiv Bilimlerinde Doktora Nedir? Arşiv Bilimlerinde Doktora, insan tecrübesinin kayıtlarıyla ilgili kütüphane, arşivleme ve bilgi çalışmaları alanındaki bir programdır. Öğrenciler genellikle kültürel materyallerin yaratılışı ve kullanımı, dijital kayıtların korunması ve yönetimi ve sayısal bilgi sistemlerinin nasıl etkileşime girdiğini öğrenirler. Kurslar, bilgi kaynakları yönetimi, ileri araştırma yöntemleri ve elektronik kayıt yönetimindeki konular gibi konuları içerebilir.

Arşiv Bilimlerinde Doktoralı mezunlar bağımsız ve bir takımın bir parçası olarak çalışma becerileri de dahil olmak üzere bir dizi devredilebilir beceri geliştirirler. Güçlü araştırma ve yazma becerileri kâr amacı gütmeyen, kamu ve özel sektördeki pek çok konumda yararlı olabilir.

Bir doktora programını tamamlama ile ilgili maliyetler, program biçimi, çalışma süresi ve belirli kurum da dahil olmak üzere çeşitli faktörlere bağlıdır. Doktora yapmayı düşünenler, başvurmadan önce programların maliyetini araştırmak için yararlı bulabilirler.

Arşivcilik Biliminde Doktora, çeşitli alanlarda kariyer için mezun hazırlar. Yüksek öğrenim öğretmenlik pozisyonlarına ek olarak mezunlar, kamu, özel veya kar amacı gütmeyen sektördeki bir arşivcilik veya kayıt yöneticisi olarak ya da bir kütüphaneci olarak bir kariyer için de uygun olabilir. Buna ek olarak, mezunlar müze küratörü veya çalışma sırasında öğrendiklerini kullanan proje yöneticisi gibi pozisyonlarda istihdam elde edebiliyor olabilirler.

Doktora programları dünyada çeşitli formatlarda mevcuttur. Pek çok program, daha esnek seçeneklere ihtiyaç duyan öğrencileri desteklemek için yarı zamanlı kayıt ve çevrimiçi kurslar sunar. Aşağıda programınızı arayın ve başvuru formunu doldurarak doğrudan seçtiğiniz okulun kabul bürosuyla iletişime geçin.