Keystone logo
Okullarla Doğrudan İletişime Geçin - Karşılaştırın 6 Doktora Dereceleri programlar içinde Astronomi 2023

6 Doktora programlar içinde Astronomi 2023

genel bakış

Bir lisans veya yüksek lisans derecesi tamamladıktan sonra, aynı zamanda Felsefe Doktor denen bir doktora için çalışmaya devam etmeyi seçebilirsiniz. Bu derece genellikle tamamlanması için en az dört yıl sürer ve bazı konular birkaç yıl daha uzun sürebilir.

Astronomi'de doktora nedir? Gökbilim, gök cisimlerine odaklanan doğa bilimlerinin bir koludur. Bazı alt dallar yıldız oluşumunu ve tarihini, kozmik etkileşimleri, dış gezegenleri, gözlemsel astronomi ve teorik astronomi içerir. Bazı programlar yerel güneş sistemimizdekiler gibi yakın nesneler üzerinde odaklanırken, diğerleri de daha uzaktaki bedenlere odaklanır. Bu programdaki araştırma sizi tezin sunumuna ve savunmasına yönlendiriyor.

Lisansüstü düzeyde astronomi öğrenmek, organizasyon, detaylara dikkat ve ince motor becerileri gibi her gün kullanacağınız yaşam becerileri sağlayabilir. Organize olduğunuz zaman, kendinizi zamandan tasarruf edebilirsiniz. Hassas detayları tespit etmek ve değiştirmek, küçük malzeme problemleri konusunda size yardımcı olabilir veya zanaat odaklı bir hobiniz varsa.

Doktora maliyetini etkileyen bazı faktörler okul büyüklüğü ve yeridir. Bu maliyetler kitap, ders, yemek, konaklama ve diğer ücretleri içerir. Şimdi ilgilendiğiniz okullarla iletişim kuruyorsanız, özel maliyetleri hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Bir astronomi doktorası ile sürdürdüğünüz kariyer, uygulamalı veya teorik astronomi odaklı olup olmadığınıza bağlıdır. Her iki alanın da akademi ve araştırma alanında işleri vardır, ancak belirli bir şey istiyorsanız, aramanızı derecenize göre bölün. Örneğin, uygulamalı işler arasında rasathane program yöneticisi, değerlendirme uzmanı, sistem mühendisi ve bilimsel yazılım geliştiricisi ve araştırmacı bulunmaktadır. Teorik meslekler genellikle laboratuvar ve astrofizik olarak laboratuarlarda ve gözlem odalarında çalıştıkça daha fazla araştırmaya yöneliktir.

Yıldızlara her yerde bakabilirsin, o zaman neden skolastik ve kariyer hedefleriniz için en uygun okulu seçmiyorsunuz? Çevrimiçi kurslar her yerde tamamlanabilir. Aşağıdaki programınızı arayın ve tercih formunu doldurarak doğrudan okulun kabul bürosuna başvurun.

Daha fazla oku

filtreler

  • Doktora
  • Doğa Bilimleri
  • Uzay Bilimleri
  • Astronomi
Çalışma alanları
  • Doğa Bilimleri (6)
  • Ana kategoriye geri dön
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı

İlgili çalışma alanları