Keystone logo

5 Doktora programlar içinde Yaşam Bilimleri Biobilişim 2024

filtreler

filtreler

 • Doktora
 • Yaşam Bilimleri
 • Biobilişim
Çalışma alanları
 • Yaşam Bilimleri (5)
  • Ana kategoriye geri dön
  Konumlar
  Daha fazla konum bulun
  Derece türü
  Süre
  çalışma hızı
  Dilim
  Dilim
  çalışma formatı

  Doktora programlar içinde Yaşam Bilimleri Biobilişim

  Doktora, çoğu alanda en yüksek akademik başarıdır. Bu programlardan birine kaydolmadan önce, önce alt düzey diploma programlarını tamamlamanız gerekir; Çoğu durumda, bunlar bir lisans derecesi ve yüksek lisans derecesi içerir.

  Biyoenformatikte PhD nedir? Bu alan, şeylerin bilgi tarafına odaklanarak biyolojiyi destekler. Öğrenciler, biyolojik bilgi ve verileri düzenleyen ve analiz eden bilgi sistemleri ve yazılım araçlarının nasıl oluşturulacağını öğrenirler. Bu alandaki öğrenciler, tüm bu alanların gerçek dünya uygulamalarının yanı sıra bilgisayar bilimi, bilgi teknolojisi ve biyoloji hakkında bilgi sahibi olurlar. Biyoenformatik programları için adayların program ve bilgisayar bilimlerinin sıkı bir kavrayışına sahip olması gerektiğini unutmayın.

  Doktora programlarının mezunları yeni kariyer fırsatları ve artan maaşlar açan beceriler geliştirmekten yararlanır. Biyoinformatik alanı için bu beceriler, verileri yorumlamak için programlama, analiz ve eleştirel düşünme ile biyolojinin ve dünyanın doğal ortamlarının anlaşılmasını içerir.

  Doktora programına kayıt olma maliyeti, birçok faktöre bağlı olarak değişir. Kayıt yaptırmadan önce, özel durumunuzun bir biyoinformatik programının ücretini ve öğrenimini nasıl etkileyeceğini araştırmak akıllıca olacaktır. Okulunuzu, programınızı, ülkenizi ve çalışma sürenizi göz önünde bulundurmalısınız.

  Kendinizi biyoenformatiğe adaıyorsanız, muhtemelen biyoinformatik uzmanı olarak bir kariyer peşinde koşuyorsunuz demektir. Biyoenformatik bilgisayar sistemlerinin geliştirilmesi ve uygulanmasından ve verilerin yorumlanmasından sorumlu olan konumdur. Diğer konumlar, her ikisinin de bir dengesine sahip olmaktan ziyade biyoloji veya bilgi teknolojisine daha fazla dayanan diğer pozisyonlardır. Bunlar biyolog veya BT uzmanı içerebilir.

  Eğitiminizi biyoenformatikte devam ettirmek ve mümkün olan en yüksek seviyeye ulaşmak için ihtiyaçlarınızı karşılayacak bir program bulmak. Aşağıdaki programınızı arayın ve tercih formunu doldurarak doğrudan okulun kabul bürosuna başvurun.