Keystone logo

12 Doktora programlar içinde Yaşam Bilimleri Biyomühendislik 2024

filtreler

filtreler

 • Doktora
 • Yaşam Bilimleri
 • Biyomühendislik
Çalışma alanları
 • Yaşam Bilimleri (12)
  • Ana kategoriye geri dön
  Konumlar
  Daha fazla konum bulun
  Derece türü
  Süre
  çalışma hızı
  Dilim
  Dilim
  çalışma formatı

  Doktora programlar içinde Yaşam Bilimleri Biyomühendislik

  Bir Felsefe Doktoru, bir yüksek lisans programını tamamlamış mezunlara açık akademik bir çalışma alanıdır. Çoğu akademisyen doktora derecesi olarak doktora kullanır, çünkü birçok üniversite tarafından verilen en yüksek ödüldür. Tam zamanlı öğrenciler bu programı üç yılda tamamlayabilirler.

  Biyomühendislikte doktora nedir? Biyomühendislik, mühendislik, biyoloji, ilaç ve sağlık bilimlerine bakan disiplinler arası bir çalışmadır. Birçok program öğrencilere mühendislik prensiplerini biyolojik süreçlerin çalışmasına nasıl uygulayacaklarını öğretir. Elbette, her üniversite biyofizik, yeni biyomateryaller ve yara iyileşmesi gibi farklı konsantrasyon alanları sunabilir. Bir doktora programı için sunulan kesin dersler her okulda farklı olabilir, ancak biyomühendislik profesyonelliği, bilişim biyomühendisliği, biyolojik nano-mühendislik, dijital görüntüleme, optik elektronik ve biyomedikal enstrümantasyonu içerebilir.

  Doktora düzeyinde biyomühendislik eğitimi almak, katılımcılara daha rekabetçi iş başvurusunda bulunmalarına yardımcı olabilecek çeşitli benzersiz beceri ve bilgi sağlayabilir. Örneğin, bazı insanlar eleştirel düşünme, araştırma projeleri tasarlama ve yazı ile iletişim kurma yeteneklerini geliştirebilirler. Bu beceriler daha anlamlı bir kişisel yaşamla bile ilişkilendirilebilir.

  Doktora programının maliyeti, okula, program odağına ve program süresine bağlı olabilir. Doğrudan bir üniversiteye başvurmak kesin bir maliyet elde etmenin en iyi yolu olabilir.

  Doktora programına girmeyi düşündüğünüzde, mezun olduktan sonra ne tür kariyerlerin mümkün olabileceğini bilmek faydalı olabilir. Elbette, bu fırsatlar diğer eğitim ve iş tarihlerine bağlı olarak bir mezundan diğerine büyük ölçüde değişebilir. Bazı akademisyenler bu eğitimi bir protein mühendisliği bilimcisi, doktora sonrası araştırma görevlisi, bilimsel program yöneticisi, biyomühendis, biyomühendislik profesörü veya kıdemli araştırmacı olmak için kullanıyorlar.

  Biyomühendislik programında doktora yapmak istiyorsanız, biraz araştırma yapmanız gerekir. Dünya çapında birçok okul, internet ve / veya geleneksel sınıf ayarları aracılığıyla programlar sunmaktadır. Daha fazla bilgi edinmek için, aşağıdaki programınızı arayın ve seçtiğiniz formu doldurarak doğrudan okulun kabul bürosuna başvurun.