Keystone logo
Okullarla Doğrudan İletişime Geçin - Karşılaştırın 7 Doktora Dereceleri programlar içinde Cinsiyet Çalışmaları 2024

7 Doktora programlar içinde Cinsiyet Çalışmaları 2024

genel bakış

Doktora, dünyadaki en göze çarpan derecelerden biridir. Bu kimlik bilgisini başarıyla kazananlar kendilerini seçtikleri alanda uzman olarak tanımladılar. Doktora dereceleri, eğitim sistemleri arasında büyük farklılıklar göstermesine rağmen, bir doktora programı genellikle tez veya tez olarak adlandırılan önemli bir araştırma bileşenini içerir.

Belki insanlar “Toplumsal Cinsiyet Araştırmalarında Doktora Nedir?” Diye merak ediyor. Bu derece, öğrencilere çeşitli lensler aracılığıyla cinsiyeti ve cinsiyeti analiz etmeyi öğretiyor. Akademisyenler bu kavramların zaman içinde ve dünyada nasıl değiştiğini ve kültürel ve politik güçlerle nasıl etkileşimde bulunduklarını nasıl incelediklerini öğreniyorlar. Bu doktora öğrencilerinin çalışmaları için bir odak seçmeleri tipik bir durumdur. Bir öğrenci, onun ya da ödevine odaklanabilir ya da toplumsal sağlığın toplumsal cinsiyette oynadığı rol üzerine araştırma yapabilir, bir diğeri ise insanların belirli bir dönemde cinselliği nasıl kavramsallaştırdıklarını araştırabilir.

Toplumsal cinsiyet çalışmalarında doktora öğrencileri genellikle, bilgi edinmede becerikli olma yeteneklerini veren güçlü disiplinlerarası araştırma becerilerini geliştirirler. Mezunlar ayrıca mükemmel yazma becerileri ve her ikisi de çok çeşitli mesleklerde yararlı olan mevcut varsayımlar hakkında eleştirel düşünme becerisi kazanırlar.

Diğer herhangi bir eğitim türü gibi, doktorasını sürdürme ile ilgili maliyetler, farklı ülkelerdeki ve farklı kurumlardaki öğrenciler için farklılık gösterecektir. İlgili bireylerin, eğitimleri için ne kadar ödeme yapmaları gerektiğini tahmin etmelerinin en iyi yolu, ilgili programlarıyla doğrudan iletişim kurmaktır.

Birçok öğrenci Cinsiyet Çalışmaları alanında doktorasını, alanında araştırma yapan ve yürüten bir profesör olma yolunda görmektedir. Akademinin dışında, kuruluşlar, yasalar ve sosyal programların toplumsal cinsiyet ve cinsellik açısından insanları nasıl etkileyebileceğini anlamak için politika analistleri olarak pozisyon almak üzere mezunlar arayabilirler. Mezunlar ayrıca, toplumsal cinsiyet meselelerine odaklanan veya cinsel azınlıkları savunan programlar için yönetmen veya koordinatör olabilir.

Birçok üniversite, toplumsal cinsiyet çalışmalarında, çevrimiçi dahil çeşitli formatlarda doktora yapmaktadır. Uzaktan eğitim programları özellikle esnekliğe ihtiyaç duyan öğrenciler için çekici olabilir. Aşağıdaki programınızı arayın ve tercih formunu doldurarak doğrudan okulun kabul bürosuna başvurun.

Daha fazla oku

filtreler

  • Doktora
  • Sosyal Bilimler
  • Cinsiyet Çalışmaları
Çalışma alanları
  • Sosyal Bilimler (7)
  • Ana kategoriye geri dön
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı