Keystone logo

30 Doktora programlar içinde Beşeri Bilimler Dil Çalışmaları 2024

filtreler

filtreler

  • Doktora
  • Beşeri Bilimler
  • Dil Çalışmaları
Çalışma alanları
  • Beşeri Bilimler (30)
  • Ana kategoriye geri dön
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı

Doktora programlar içinde Beşeri Bilimler Dil Çalışmaları

Doktora derecesi, birçok öğrencinin yüksek lisans derecesini aldıktan sonra sürdürdüğü yüksek lisans derecesidir. Belirli program, akademik kurum ve tam veya yarı zamanlı programa bağlı olarak, üç ila altı yıl veya daha fazla sürede tamamlanabilir.

Dil Etütlerinde Doktora Nedir? Dil Etütlerinde Doktora, dillerin yapısında ve uygulamasında ileri eğitim sunmaktadır. Odak noktasına bağlı olarak, bu derece katılımcıların yabancı bir dilde akıcı olmasını sağlayabilir. Öğrenciler, konsantrasyon alanlarına ilişkin bir tezi veya tezi sunmadan ve savunmadan önce, dilbilim, edebiyat, çeviriler ve okur yazarlık gibi alanlarda araştırma, araştırma ve analiz yaparlar.

Böyle bir programa katılanlar, dil çalışmalarının ayrıntılarından daha fazlasını öğrenirler. Ayrıca genellikle eleştirel düşünme, problem çözme ve araştırma ve analiz becerilerini kazanırlar. Bu beceriler işyerinde olduğu kadar kişisel yaşamlarında da kullanılabilir.

Dil Etütlerinde doktora yapma maliyeti okuldan okula değişir. Kazanılan program ve ülke türü fiyatlamayı etkileyebilir. Öğrenciler program maliyetlerinin gerçekçi beklentilerini oluşturmak için muhtemel kurumların kabul bürolarına başvurmalıdır.

Bu dereceyi kazandıktan sonra, öğrenciler genellikle yerel düzeyden uluslararası seviyelere değişebilen çeşitli kariyer fırsatları peşinde. Birçoğu akademik alanda araştırmacı veya üniversite profesörü olarak bir yer seçin. Diğerleri yazarlar, çevirmenler veya iki dilli sözlük yazarları haline gelir. Bazıları devlet, pazarlama, medya veya konuşma ve dil terapisinde çalışmaya karar verir. Diğer olası pozisyonlar arasında adli dilbilimciler, gazeteciler, kütüphaneciler veya lojistik görevlileri bulunmaktadır.

Bu yüksek lisansını kazanmak için çeşitli okullar ve yerler var ve çoğu, programlarında daha fazla esneklik isteyen öğrenciler için uygun uzaktan öğrenme seçenekleri sunuyor. Sizin için en iyi seçeneği bulmak için, aşağıda program arayın ve başvuru formunu doldurarak doğrudan seçtiğiniz okulun kabul bürosuyla iletişime geçin.