Keystone logo

filtreler

 • Doktora
 • Genel Çalışmalar
 • Disiplinlerarası Çalışmalar
Çalışma alanları
 • Genel Çalışmalar (6)
  • Ana kategoriye geri dön
  Konumlar
  Daha fazla konum bulun
  Derece türü
  Süre
  çalışma hızı
  Dilim
  Dilim
  çalışma formatı

  6 Doktora programlar içinde Disiplinlerarası Çalışmalar 2024

   Doktora programlar içinde Disiplinlerarası Çalışmalar

   Felsefe Doktoru veya Doktora, genellikle en az dört yıllık bir eğitim gerektiren bir ileri derecedir. Doktora çalışmalarına başlamadan önce bir lisans diploması zorunludur ve bazı doktora programları da bir yüksek lisans gerektirir.

   Hala merak edebilirsiniz: Disiplinlerarası Çalışmalar Doktora nedir? "Disiplinlerarası", antropoloji ve tarihin bir araya getirilmesi gibi, birden fazla çalışma dalı ile ilgili anlamına gelir. Disiplinlerarası çalışmalarda yer alan bir alan, cinsiyete geldiğinde genellikle diğer araştırma alanlarından gelen önyargıların kaldırılmasına odaklanan toplumsal cinsiyet çalışmalarıdır. Diğer araştırma alanları, farklı uluslararası yasalara uygun olarak etik uygulamaları sürdürmekle uğraşır.

   Disiplinler arası çalışmalarda problem çözme becerilerini, iletişimi ve organizasyonu öğrenebilirsiniz. Organizasyon ve problem çözme becerileri günlük aktivitelerinizde zaman kazanmanıza yardımcı olabilir. İyi iletişim çeşitli sosyal durumlar için yararlıdır.

   Doktora programının tam maliyeti uzun yıllara yayılmıştır, bu nedenle buna göre bütçeye ihtiyacınız vardır. Hareket ediyorsanız, bu maliyetlerin yanı sıra konaklama ve yiyecekleri de hesaba katın. Diğer masraflar arasında kitaplar, kurs ücretleri ve öğrenim yer almalıdır.

   Genel olarak, disiplinler arası bir çalışma derecesi herhangi bir kariyerin kapısını açabilir. Çalıştığınız alanlardan birinde araştırma pozisyonlarına bakarak başlamak isteyebilirsiniz. Araştırılacak iş başlıkları analitik metodolojiyi ve deneyimsel araştırmacıyı içerir. Akademide, seçtiğiniz alanda ek fakülte ve doçent gibi ünvanları arayabilirsiniz. Eğer yetkin iseniz, psikoloji aynı zamanda bir kariyer yolu olabilir.

   Disiplinler arası çalışmalar dünyanın çeşitli yerlerinde bulunabilir. Aramanızı daraltmak için, yaptığınız ve okuldan istemediğiniz şeylerin bir listesini yapın. Aşağıdaki programınızı arayın ve tercih formunu doldurarak doğrudan okulun kabul bürosuna başvurun.