Keystone logo

filtreler

  • Doktora
  • Eğitim ve Pedagoji
  • Eğitim Teknolojisi
Çalışma alanları
  • Eğitim ve Pedagoji (0)
  • Ana kategoriye geri dön
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı

Doktora programlar içinde Eğitim Teknolojisi 2024

Arama kriterlerinize uyan program yok. Lütfen filtrelerinizi hassaslaştırın.

Doktora programlar içinde Eğitim Teknolojisi

Doktora derecesi, bir üniversitede sunulan en yüksek derecedir. Bu programlar, bir disiplin içindeki akademik söylemin durumunu güçlendiren bağımsız bir araştırmayı tamamlamak ve dahil etmek için birkaç yıl alır. Mezunlar, genellikle araştırmacı ya da uzman olarak fakülte ya da meslek sahibi olurlar.

Eğitim Teknolojisinde Doktora Nedir? Bu dereceyi takip eden öğrenciler, belirli teknolojiler üzerine çalışmalar yapabilir ve nicel ve nitel değerlendirmeler yapabilir. Eğitim teknolojisindeki uzmanlar hangi araçların öğrenim için en elverişli olduğunu belirlemek için eğitimdeki teknolojik etkileri inceleyebilirler. Mezunlar son yenilikleri öğrenmeli ve sınıfta deney yapmaya istekli olmalıdırlar.

Bu alandaki doktora öğrencileri, eğitim ve teknolojiden dersler çıkarıyor. Ayrıca yeni donanım ve yazılımları öğrenirler. Bu çalışma alanı genellikle dijital okur yazarlığını veya kişisel ve mesleki gelişim için yeni teknolojileri anlamlı bir şekilde kullanma becerisini geliştirir.

Bu programların, genellikle 3-6 yıllık tam zamanlı çalışma, araştırma ve yazma gerektirdiğinden, bu seviyedeki çalışmaların maliyeti önemli olabilir. Hibeler veya burslar, katılım masraflarını karşılayabilir. Bazı programlar seçkin öğrencilere fon ayırmaktadır.

Eğitim teknolojisinde ileri araştırmalar profesyonel dünyada yüksek talep görüyor. Üniversitelerin, bu konuyu öğretmek için teknoloji becerilerine sahip profesörlere ve öğretim elemanlarına ihtiyacı var. Mezunlar ayrıca okul sistemleri veya diğer eğitim veya kültür kurumları için teknolojik danışman olarak istihdam arayabilirler. Pek çok teknoloji şirketi, eğitim sisteminde yeni bir web aletleri veya yazılımı benimsemeleri için okul sistemlerini ve üniversite bölümlerini teşvik edici olarak destekleyici rolleri olan adayları araştırıyor.

Eğitim Teknolojisinde doktora yapan okul sayısı gittikçe artmakta ve bu programların fakültesi ve araştırma projeleri farklıdır. Seçtiğiniz okul, araştırmanıza rehberlik etmek için kullandığınız teknolojileri ve fakülteyi etkileyecektir. Aşağıda programınızı arayın ve başvuru formunu doldurarak doğrudan seçtiğiniz okulun kabul bürosuyla iletişime geçin.