Keystone logo

5 Doktora programlar içinde Eğitim ve Pedagoji Eğitim Psikolojisi 2024

filtreler

filtreler

  • Doktora
  • Eğitim ve Pedagoji
  • Eğitim Psikolojisi
Çalışma alanları
  • Eğitim ve Pedagoji (5)
  • Ana kategoriye geri dön
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı

Doktora programlar içinde Eğitim ve Pedagoji Eğitim Psikolojisi

Akademide kazanabileceğiniz en yüksek derece, aynı zamanda Felsefe Doktoru olarak da adlandırılan bir doktoradır. Doktora için çalışmak, uzun yıllar boyunca yoğun bir çalışma ve araştırma gerektirmektedir, ancak işverenleri motive ettiğiniz ve çok bilgili olduğunuzu göstermektedir.

Eğitim Psikolojisinde Doktora Nedir? Bu çalışma alanı, öğrencilerin okulda başarılı olmaları için gerekenleri ve eğitimcilerin bu amacı kolaylaştırabileceklerini incelemektedir. Doktora programında ana hedef, bağımsız bir araştırma olarak uzman bir araştırma uzmanı olarak bilgi birikiminizi oluşturmaktır. Herhangi bir okulda, bu program çoğunlukla araştırmanın başlangıcında sadece birkaç kursta araştırmadan oluşur. Tamamlama bir tezin sunulmasına ve savunulmasına bağlıdır.

Eğitim psikolojisinde doktora programı sırasında öğrenebileceğiniz bazı beceriler arasında yüz ifadelerini, sosyal duyarlılığı ve okuduğunu anlama kavramlarını içerir. Sosyal ortamdaki yüz ifadeleri ve hassas konulara duyarlılık bilgisi, ilişkilerin şekillenmesini kolaylaştırır. Okuduğunu anlama, bir ev veya başka eşya satın alırken sözleşmeleri anlamak için yararlıdır.

Doktora masrafı, katılacağınız okula, ne kadar sürdüğünüze ve bir hibe veya burs gibi dışarıdan bir fon elde edip edemeyeceğinize bağlıdır. İzlemek için belirli maliyetler ders, kayıt ve kitap içerir.

Eğitim Psikolojisi alanında doktora yapmışsanız, ya araştırmanıza devam edebilir ya da okul psikoloğu olarak iş bulabilirsin. Özel okullar, devlet okulları, yüksek öğrenim kurumları veya okul bölgeleri ile çalışmayı düşünebilirsiniz. Bu diploma programında öğreneceğiniz psikolojinin bir kısmı eğitim dışındaki alanlara uygulanabilir, bu nedenle polis psikoloğu, genel veya klinik psikolog gibi işler de olasılık olabilir.

Bu derece sunan okullara bakarken, nerede okumak istediğinizi ve ne kadar sürdüğünü düşünün. Aşağıdaki programınızı arayın ve tercih formunu doldurarak doğrudan okulun kabul bürosuna başvurun.