Keystone logo

2 Doktora programlar içinde Ekonomi Çalışmaları Ekonomi Ekonometri 2024

filtreler

filtreler

  • Doktora
  • Ekonomi Çalışmaları
  • Ekonomi
  • Ekonometri
Çalışma alanları
  • Ekonomi Çalışmaları (2)
  • Ana kategoriye geri dön
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı

Doktora programlar içinde Ekonomi Çalışmaları Ekonomi Ekonometri

Mümkün olduğunca kariyerine en iyi katkıyı almak isteyen öğrenciler doktora programına devam etmeyi düşünebilirler. Çoğu alanda akademik başarının en yüksek şekli olan mezunlar, ileri mesleklere doğru atlayabilirler. Üç yıllık yoğun araştırma genellikle gereklidir.

Ekonometride Doktora Nedir? Bu çalışma alanı, aynı zamanda, bilgi sistemleri ve veri analizi de içermekle birlikte, öncelikle geleneksel bir ekonomik programla aynı disiplinlere odaklanmaktadır. Öğrenciler, ekonomi politikası ve uygulaması ile daha yakından tanımak için mikroekonomi, bilgisayar bilimleri, aktüeryal çalışmalar ve ampirik makroekonomi alanlarında eğitim görürler. Ekonometri, büyük şirketler ve devlet kuruluşlarında uygulamalar içeren değerli bir alandır.

Bir doktora programını tamamlayarak kariyerinizde başarılı olmak için kendinize hazırlanıyorsunuz demektir.Birkaç yıl ilerleyerek pozisyonlar arasında atlamak mümkündür ve yalnızca doktora sahipleri için olan yüksek pozisyonları takip edebilirsiniz. Ayrıca, çok daha yüksek bir maaş kazanabilirsiniz.

Bir ekonometri doktora programına başlamadan önce, öğrenim ücretleri ve harcamaları araştırın. Programın maliyetini etkileyen, okul ve içinde bulunduğu ülke gibi birçok faktör vardır. Bu nedenle Ekonometri'deki doktora masrafları büyük ölçüde değişir.

Ekonomideki tüm disiplinler gibi, ekonometri eğitimi öğrencilerin finans, lojistik, uluslararası ticaret, sigorta, pazarlama ve kurumsal muhasebe konularında kariyer yapmalarını sağlar. Bununla birlikte, özellikle ekonometri eğitimi ile, işletmelerin hesaplamaları yapmalarına yardımcı olmak ve ekonomik eğilimleri piyasada avantajlı kılmak için okumak için bilgisayarlar ve bilgisayar sistemleri ile birlikte çalışan bir analist veya sistem yöneticisi olarak pozisyon girmek için özellikle uygunsundur.

Econometrics'de doktora eğitimi almaya hazırsanız, programınızı bulmaya başlayın. Aşağıda programınızı arayın ve başvuru formunu doldurarak doğrudan seçtiğiniz okulun kabul bürosuyla iletişime geçin.