Keystone logo

6 Doktora programlar içinde Ekonomik Kalkınma 2024

filtreler

filtreler

  • Doktora
  • Ekonomi Çalışmaları
  • Ekonomi
  • Ekonomik Kalkınma
Çalışma alanları
  • Ekonomi Çalışmaları (6)
  • Ana kategoriye geri dön
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı

Doktora programlar içinde Ekonomik Kalkınma

Doktora, mevcut en yüksek akademik derecedir ve uzun yıllar çalışma gerektirir. Doktora derecesi kazanmak genellikle yüksek lisans kazandıktan sonra gelir ve seçilen konu hakkında daha ayrıntılı bilgi verir. Bu derecede kazanmak dört ila altı yıl arasında yaygınlaşır.

Ekonomik Kalkınmada Doktora Nedir? Bir doktora olarak, önceliği olanlardan daha ekonomik gelişme üzerine daha odaklanmış bir çalışma. Bazı alanlarda marka geliştirme, liderlik, sürdürülebilirlik ve fiyatlandırma stratejileri bulunur. Pazarlama ve yönetim bu derste ortak ders konularıdır ve bu programdaki bir öğrencinin zaten matematiğin ve bazı ekonomik sistemleri sağlam bir şekilde kavraması beklenmektedir.

Ekonomik Kalkınmada Doktora programının bir yararı, bağımsız araştırma yapabilme becerisidir. Bu yüksek dereceyi elde etmeyle ilişkili konum ya da maaşta muhtemel bir ilerleme var.

Her üniversite lisans programlarını biraz farklı olarak fiyatlandırıyor, ancak seçtiğiniz okula devam etmek için taşınıyorsanız, hareket etme ve konut masraflarını belirlemeniz gerekebilir. Ne tür ücretler ve kitap fiyatlarının önceden tahmin edileceğini önceden öğrenin böylece buna göre bütçe yapabilirsiniz.

Ekonomik Kalkınma alanında doktora derecesine sahip bir mezun, akademik, araştırma veya iş dünyasında kariyer yapabilir. Pazarlama stratejilerini analiz etmek ve düzenlemek için birine ihtiyaç duyan şirketler, bu dereceye kadar birini arayabilir. Yeni teknolojiye adapte olan mezunlar, büyüyen işletmelerde marka ve değerleme modellerini yeniden yapılandırmak için kendilerini bulabilirler. Yeni teknolojinin araştırıldığı bir alan, yapay zeka ve karar vermeyi nasıl tavsiye edebileceğidir.

Ekonomik Kalkınma dalında doktora yapmaya karar verdikten sonra, bu dereceyi sunan bir okul bulmanız gerekecek. Aşağıda programınızı arayın ve başvuru formunu doldurarak doğrudan seçtiğiniz okulun kabul bürosuyla iletişime geçin.