Keystone logo

20 Doktora programlar içinde Endüstri Mühendisliği 2024

filtreler

filtreler

 • Doktora
 • Mühendislik Çalışmaları
 • Endüstri Mühendisliği
Çalışma alanları
 • Mühendislik Çalışmaları (20)
  • Ana kategoriye geri dön
  Konumlar
  Daha fazla konum bulun
  Derece türü
  Süre
  çalışma hızı
  Dilim
  Dilim
  çalışma formatı

  Doktora programlar içinde Endüstri Mühendisliği

  Bir Doktora Felsefesi bir doktora derecesidir, ancak felsefeden daha fazla odaklanabilir. Aslında çoğu üniversite, insan bilimleri, sanatlar, fen bilimleri, mühendislik ve matematik gibi her alanda üst düzey çalışmalar için doktora yapıyor. Bu programı tamamlamak beş ila altı yıl sürebilir.

  Endüstri Mühendisliğinde Doktora Nedir? Endüstri mühendisliği üzerine odaklanan bir program genellikle öğrencileri araştırma, yazma ve saha ile ilgili konularda teknik sunumlar hazırlamaya hazırlamak için tasarlanmıştır. Tam program gereksinimleri üniversiteye göre değişiklik gösterebilir ancak sıklıkla derinlemesine kurs, araştırma, öğretim ve bir tez projesi içerir. Öğrencilerin stochastic uyarılma, ara istatistikler, üretim ve lojistik ve matematiksel programlama gibi dersleri almaları beklenebilir.

  Endüstri Mühendisliğinde doktora birçok yarar sağlayabilir.Örneğin, öğrenciler daha yüksek maaş, hızlı tanıtım veya yeni kariyer fırsatı için uygun olabilirler. Tez, öğrencilerin bir profesörle işbirliği yapmalarını gerektirir; bu da gelecekteki araştırma projelerinin sorunsuz ilerlemesine yardımcı olabilir.

  Birçok öğrenci, bir Doktora programının maliyetini bir programa başlamadan önce öğrenmek ister. Öğrenim bir okuldan diğerine büyük farklılıklar gösterebilir, bu nedenle öğrencilerin maliyet hakkında bilgi edinmek için katılmak istedikleri üniversiteye başvurmaları önemlidir.

  Endüstri Mühendisliği alanında doktoralı öğrenciler, üniversitelerde ve diğer akademik kurumlarda profesör ve araştırmacı olmaya devam etmektedir. Bununla birlikte, mevcut tek kariyer yolu bu değil. Mezunlar aynı zamanda üst düzey bir endüstri mühendisliği danışmanı, ergonomist yöneticisi, üst düzey kalite mühendis, operasyon analisti veya endüstriyel mühendis müdürü olabilmektedir. Önceki iş geçmişi kariyer öğrencilerinin mezuniyet sonrası hak kazanmalarında rol oynayabilir.

  Doktora kazandırmanın ilk adımı bir doktora programına başvurmaktır. Aşağıda programınızı arayın ve başvuru formunu doldurarak doğrudan seçtiğiniz okulun kabul bürosuyla iletişime geçin.