Keystone logo

18 Doktora programlar içinde Enerji Bilimi Enerji 2024

filtreler

filtreler

  • Doktora
  • Enerji Bilimi
  • Enerji
Çalışma alanları
  • Enerji Bilimi (18)
  • Ana kategoriye geri dön
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı

Doktora programlar içinde Enerji Bilimi Enerji

Felsefe Doktorası veya Doktora, öğrencilerin çok çeşitli akademik alanlarda edinebilecekleri en yüksek akademik derecedir. Öğrencilerin araştırma becerileri kazanmaları ve belirli alanlarda tanınmış uzmanlar haline gelmesine yardımcı olur.

Enerji Araştırmaları Doktora Programı Nedir? Program, enerji sistemleri, iklim değişikliği ve enerji üretimi, dağıtımı ve arzı konularında yapılan araştırmalara yöneliktir. Bazı alanlarda yenilenebilir enerji, enerji yatırım ve finansmanı, politika, kalkınma, düşük emisyon teknolojileri, hukuk, iklim bilimi ve karbon yönetimi stratejileri ve yeniliği yer almaktadır. Diğer dersler, düşük karbonlu enerji üretim teknolojileri, girişimcilik, yönetim ve enerji verimliliği ve ulaşımı içerir.

Doktora programını tamamlayan öğrenciler, alan içindeki ve dışındaki problemleri çözmeye yönelik bilgi ve araştırma yöntemleri uygulama becerisine sahip olabilirler. Ayrıca, yayınlanabilir çalışmalar için gerekli yazma becerilerini ve araştırma ve geliştirmeyi ilerletmek için gereken liderlik yeteneklerini kazanabilirler.

Enerji Araştırmaları Doktora programının toplam maliyeti seçilen okulun, bulunduğu ülkenin ve öğrencinin nerede yaşadığına bağlıdır. Kurs süresi üç ila beş yıl arasında değişir. Öngörülen öğrenciler, öğrenim hakkında daha fazla bilgi için potansiyel okullardan bilgi istemelidir.

Enerji Araştırmaları alanında doktora derecesi elde edenler, hem kamu hem de özel sektörde enerji ile ilgili kariyerlere sahip olabilirler. Danışmanlar, enerji politikasını analiz etmeye ve formüle etmeye yardım ediyor. Araştırmacılar, yenilenebilir enerji ve enerji tasarruflu teknolojiler geliştirmektedir. Diğer kariyer olanakları, enerji tedarik yöneticisi veya müdürü, çevre analisti, kimyager, mühendis, çevre plancısı, jeolog veya düzenleyici analisti içerir. İşler, mevcut şebekelerde enerji verimliliğini artırmayı veya alternatif enerjide yenilikleri ilerletmeyi içerebilir.

Enerji Araştırmaları Doktora programları, hem çevrimiçi hem de şahsen, dünyadaki üniversitelerde mevcuttur. Bu dereceyi devam ettirmek istiyorsanız, aşağıda programınızı arayın ve başvuru formunu doldurarak doğrudan seçtiğiniz okulun kabul bürosuyla iletişime geçin.