Keystone logo

filtreler

 • Doktora
 • Enerji Bilimi
 • Enerji Mühendisliği
Çalışma alanları
 • Enerji Bilimi (22)
 • Ana kategoriye geri dön
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı

22 Doktora programlar içinde Enerji Mühendisliği 2024

  Doktora programlar içinde Enerji Mühendisliği

  Yüksek lisans tamamlandıktan sonra, bazı öğrenciler Felsefe Doktorası yaparak eğitim çalışmalarına devam etmeyi seçerler. Bir doktora programı sırasında, öğrenci bir tezin oluşturulmasında ve savunmasında biriken bağımsız araştırma tamamlar.

  Enerji Mühendisliğinde Doktora Nedir? Bu kurslar normal olarak karbon ayak izleri, çevre koruma teknolojisi, çeşitli güç formlarının depolanması ve güneş enerjisi panelleri ve yel değirmenleri gibi yeşil enerji alım yöntemleri gibi çeşitli konuları kapsar. Tipik kurslara ek olarak, öğrenciler seçmeli dersler almalı, bilimsel dergilerde makaleler yayınlamalı ve bir tezi yazmalı ve savunmalıdırlar.

  Bu doktora programının ötesinde öğrenciler, güç ihtiyaçlarını analiz etme, enerji sorunlarına çözümler tasarlama ve mevcut sistemlere yeni teknoloji uygulama becerileri kazanabilirler. Okullaşmanın doruk noktasında mezunlar, enerji planları tasarlamak ve uygulamak için öncülük etmeye hazırdırlar.

  Herhangi bir lisans müfredatının maliyeti, müfredatın süresi, yeri ve taleplerine dayanır. Doktora dersi genelde tamamlanması üç yıl alır, ancak araştırma sürecinin ne kadar katıldığı tezine göre yıl sürebilir.

  Çoğu doktora öğrencisi, sahada nihai olarak ders vermeyi hedefleyerek piste girmektedir. Profesörler neredeyse her zaman gelecek öğrencilere bilgi aktarmak için kendilerini en uygun hale getirmek için bir doktor kazanıyorlar. Enerji mühendisliği doktora programının mezunları, dünyanın dört bir yanındaki nükleer santraller, devlet kurumları ve özel şirketlerdeki yöneticiler, yöneticiler ve diğer liderler olabilir. Kıdemli enerji danışmanı, enerji mühendisi, enerji ticareti piyasa analisti ve kıdemli tesis yöneticisi, lisansüstü öğrencilerin seçebileceği birçok kariyer yollarından sadece birkaçı.

  Bir doktora, mezunların kariyerini bir sonraki seviyeye çıkarmak için doğru seçenek olabilir. Online derece seçenekleri, işlemi her zamankinden daha kolay hale getirir. Aşağıda programınızı arayın ve başvuru formunu doldurarak doğrudan seçtiğiniz okulun kabul bürosuyla iletişime geçin.