Keystone logo

10 Doktora programlar içinde Beşeri Bilimler Etik 2024

filtreler

filtreler

  • Doktora
  • Beşeri Bilimler
  • Etik
Çalışma alanları
  • Beşeri Bilimler (10)
  • Ana kategoriye geri dön
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı

Doktora programlar içinde Beşeri Bilimler Etik

Doktora (PhD), genellikle kapsamlı bağımsız araştırmalar gerektiren ileri derecede bir programdır. Çeşitli alanlarda mevcuttur, tamamlanması ortalama dört yıl sürebilir.

Etikte Doktora Nedir? Bu programda, öğrenciler siyaset bilimi, sağlık, işletme, küreselleşme ve ekonomi gibi çeşitli endüstrilerle alakalı olarak etiği öğrenebilirler. Müfredata bağlı olarak, öğrenciler ileri düzey etik kavramları öğrenmeye yardımcı olmak için vaka analizlerini kullanabilir. Ders konuları, etik ve felsefe, insan hakları ve ticaret hukuku, uluslararası ticaret etiği ve ileri etik teori içerebilir. Çoğu programda, araştırmanın büyük kısmı öğrencinin seçtiği doktora tezi veya tezine odaklanacaktır.

Öğrencilerin bu derece peşinden kazandıkları birçok fayda eleştirel düşünme yeteneğidir. Ayrıca araştırma ve yazma becerileri ile örgütsel becerileri kazanırlar.

Maliyet bir okul seçmede bir etken olmalı ve olmalı, ancak kimse eğitim izlemeyi engellememelidir. Öğrenimi etkileyen faktörler ikamet statüsünü, okulun bulunduğu yeri, programın uzunluğunu ve ilgili ücretleri içerir. Farklı okulların araştırılması, öğrencilerin uygun fiyatlı seçenekler bulmasına yardımcı olabilir.

Etik alanında doktora kazandıktan kazanılan beceri, çeşitli meslek ve alanlarda kariyer yapmaya yardımcı olur ve belirli kariyer, çoğu zaman öğrencinin tez çalışmasının odak noktasıyla ilgilidir. Ortak mesleki meslekler arasında, orta öğretim sonrası öğretmenler, araştırmacılar ve yasal kuruluşlar ve okullar için danışmanlar bulunmaktadır. Mezunlar, hükümet, iş dünyası ve yasal yayınlar için bağımsız araştırma çalışmalarına devam etmeyi seçebilirler. Ayrıca, serbest meslek sahibi olmayı ve yasal ve ahlaki uzmanlığını bir işletme danışmanı olarak sunmayı seçebilirler.

Çevrimiçi Kataloğumuzu Etik Doktora için ulusal ve uluslararası seçenekleri araştırmak için kullanın. Aşağıda programınızı arayın ve başvuru formunu doldurarak doğrudan seçtiğiniz okulun kabul bürosuyla iletişime geçin.