Keystone logo

2 Doktora programlar içinde Diller Fransızca 2024

filtreler

filtreler

 • Doktora
 • Diller
 • Fransızca
Çalışma alanları
 • Diller (2)
  • Ana kategoriye geri dön
  Konumlar
  Daha fazla konum bulun
  Derece türü
  Süre
  çalışma hızı
  Dilim
  Dilim
  çalışma formatı

  Doktora programlar içinde Diller Fransızca

  Araştırma temelli doktora veya doktora programları ileri lisansüstü eğitim programlarından oluşur. Bu mevcut en yüksek seviye seviyesidir ve genellikle öğrencilerin bir master derecesine sahip olmalarını gerektirir.

  Fransızca doktora nedir? Doktora düzeyinde Fransızca olarak hazırlanan bir program, öğrencilerin programın sonuna kadar bir ana dili ile karşılaştırılabilir olan dilde bilgi ve beceri sahibi olmalarını beklemektedir. Bir programdaki öğrenciler genellikle gramer, telaffuz, tarih, lehçe ve kültür gibi dilin tüm yönlerini incelerler. Programlar, öğrencilerin edebiyat, tarih, dilbilim, antropoloji, sosyoloji ve performans alanlarında uzmanlaşmasına izin verebilir. Öğrenciler, bir programda incelenen şeyleri sergileyen bir araştırma projesi üretmek için çalışırlar. Çoğu program, öğrencilerin nihai projelerinin alana önemli katkıda bulunmasını bekler.

  Bir programı tamamladıktan sonra, öğrencilerin başkalarının dili öğrenmesine, Fransızca yazmaya ve iletişim kurmasına yardımcı olma becerisine sahip olması gerekir. Buna ek olarak, öğrenciler gelecekteki kariyerlerinde kullanılabilecek araştırma, liderlik ve yönetim becerileri kazanmış olacaklardır.

  Doktora programının maliyeti değişir. Öğrenciler genellikle, maliyetlerini etkileyebilecek araştırma çalışmalarıyla programlarını tanımlarlar. Öğrenciler, okullarından fiyat tahminleri almalıdır.

  Mezuniyet sonrası, bir kişi öğretim veya araştırmaya devam etmeyi seçebilir. Mezunlar, daha düşük seviyelerde öğretmen olmaya veya Fransızca konuşulan ülkelerde bir öğretmen olarak çalışmaya karar verebilirler. Diğer kariyer seçenekleri, dili ana dili İngilizce olmayan kişilere öğretmek ve Fransızca konuşulan ülkelerde çalışmaktır. Kariyer fırsatları, devlet kurumlarıyla veya uluslararası projelerde kâr amacı gütmeyen kuruluşlarla birlikte de kullanılabilir. Öğrenciler ayrıca yayın, düzenleme veya yazma da yapabilirler.

  Fransızca dilini derinlemesine incelemek isterseniz Fransızca doktora tezini edinmeyi düşünmelisiniz. Aşağıda programınızı arayın ve başvuru formunu doldurarak doğrudan seçtiğiniz okulun kabul bürosuyla iletişime geçin.