Keystone logo

5 Doktora programlar içinde Gazetecilik ve Kitlesel İletişim Gazetecilik 2024

filtreler

filtreler

 • Doktora
 • Gazetecilik ve Kitlesel İletişim
 • Gazetecilik
Çalışma alanları
 • Gazetecilik ve Kitlesel İletişim (5)
  • Ana kategoriye geri dön
  Konumlar
  Daha fazla konum bulun
  Derece türü
  Süre
  çalışma hızı
  Dilim
  Dilim
  çalışma formatı

  Doktora programlar içinde Gazetecilik ve Kitlesel İletişim Gazetecilik

  Kazanılan en yüksek derece bir Doktora veya Doktora Felsefesi'dir. Bu yoğun bir araştırma programı olup, genişletilmiş araştırma çalışmalarını taahhüt edenlere aittir.

  Gazetecilikte Doktora Nedir? Gazetecilikte doktora programı, öğrencilerin alanın araştırma ve akademik alanına odaklanmalarını sağlar. Öğrenciler, genellikle, çalışma alanı, tarih, etik, hukuk, sosyoloji veya iletişim gibi belirli bir alanı seçerler. Çoğu program, nitel yöntemler gibi tamamlanması gereken araştırma ve metodoloji derslerini içerir. Programlar, odak alanı ne olursa olsun, teori ve tarih dersleri de içerebilir. Programlar, bir tez olarak adlandırılan gelişmiş bir araştırma projesiyle sonuçlanır. Öğrenciler kendi programlarını yönlendirir; bu nedenle, bir Doktora programını tamamlamak için gereken süre, iki ila beş yıl arasındaki ortalama sürelerle büyük ölçüde değişir.

  Bir programı tamamladıktan sonra, öğrenciler gazetecilik alanında ileri bilgi sahibi olacaklardır.Alanda üst düzey pozisyonlarda araştırmaya, öğretmeye veya çalışmaya devam etmeye hazır olacaklar.

  Bir doktora programındaki maliyetler büyük oranda öğrenci tarafından yönlendirilir. Bu nedenle, doğru bir tahminin yapılması zordur. Öğrenciler okullarının finans departmanıyla görüşmelidir.

  Mezun olduktan sonra, öğrenciler yönetim veya öğretim pozisyonlarına girebilirler. Bunun ötesinde, kariyer fırsatları stratejik iletişimlerde de mevcuttur. Mezunlar özel kuruluşlarda ve medya kuruluşlarıyla çalışmayı da seçebilirler. Bir programda öğrenilen araştırma ve yönetim becerileri, öğrencilerin gelişmiş kariyer pozisyonlarına hak kazanmalarını sağlayabilir. Bazı mezunlar, seçtikleri konu alanında araştırmaya devam etmeyi veya kendi şirketini kurmayı seçebilirler.

  Gazetecilik alanındaki bilgi ve becerilerinizi ilerletmek isterseniz, Gazetecilik alanında doktoranız sizin için olabilir.Aşağıda programınızı arayın ve başvuru formunu doldurarak doğrudan seçtiğiniz okulun kabul bürosuyla iletişime geçin.