Keystone logo

27 Doktora programlar içinde Beşeri Bilimler Teoloji Hristiyanlık Araştırmaları 2024

filtreler

filtreler

  • Doktora
  • Beşeri Bilimler
  • Teoloji
  • Hristiyanlık Araştırmaları
Çalışma alanları
  • Beşeri Bilimler (27)
  • Ana kategoriye geri dön
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı

Doktora programlar içinde Beşeri Bilimler Teoloji Hristiyanlık Araştırmaları

Doktora öğrencileri yoğun akademik araştırma becerileri sunar. Bazı programlar, kayıt öncesi bir yüksek lisans derecesi gerektirirken, diğerleri lisans planının bir parçası olarak bir master içerir.

Hristiyan Araştırmalarda Doktora Nedir? Programlar İncil'i, tarihte Hıristiyan kimliğini, temel Hıristiyan kimliğini ve temel dersin bir parçası olarak teolojik yöntemleri ve etiği tartışır. Programı tamamlamak için yazılı veya sözlü tezler gereklidir. Sunulan programlar tipik olarak, akademisyenlerin çıkarlarına bağlı olarak, araştırma temelli veya inanç temelli bir dereceye sahiptir. Öğrenciler daha sonra dersi belirli bir derece yoluna göre şekillendireceklerdir. Latin, Yunanca veya İbranice'de genellikle ikinci bir dil gereklidir. Program katılımcıları bir programda ortalama üç yıl, ancak yarı zamanlı olarak katılırlarsa altı kişi harcayabilirler.

Sınıfta öğrenilen zaman yönetimi becerileri genellikle hem kişisel hem de profesyonel yaşamda iyi uyum sağlar. Programda öğrenilen araştırma becerileri, bakanlığa ilgi duyan veya eğitimci olanlara fayda sağlayabilir.

Kayıt durumu bir üniversiteye gitmenin genel maliyetlerini etkiler. Sunulan çeşitli programları araştıran ilgili bireyler, mevcut program maliyetleri ve mali yardım teklifleri için kabul büroları ile temasa geçerek iyi bir karar verme şansına sahip olacaklardır.

Hristiyan Araştırmalarında doktora mezunu, bakanlık alanında çalışmaya hazırlar. Araştırmaya dayalı bir dereceye sahip olanlar, akademik alanda, araştırmalarda veya öğretmen olarak bazı orta öğretim sonrası çalışmalarda çalışabilirler. İnanç temelli mezunlar genellikle misyonerler, danışmanlar ve bakanlar olarak çalışacak şekilde donatılırlar. Birçoğu uluslararası yerlerde çalışmak, kiliseleri başlatmak ya da din temelli araştırmalar yürüten ve başkalarına öğreten profesörler olarak çalışmaya devam ediyor.

Kurslar, hem çevrimiçi hem de kampüs içinde çeşitli öğrenci ve ihtiyaçlara göre değişen çeşitli uluslararası ve yerli üniversiteler aracılığıyla sunulmaktadır. Başlamak için, aşağıdaki programınızı arayınız ve seçim formunu doldurarak seçtiğiniz okulun doğrudan kabul bürosuna başvurunuz.