Keystone logo

3 Doktora programlar içinde Sosyal Bilimler Siyaset Bilimi İnsan Hakları 2024

filtreler

filtreler

  • Doktora
  • Sosyal Bilimler
  • Siyaset Bilimi
  • İnsan Hakları
Çalışma alanları
  • Sosyal Bilimler (3)
  • Ana kategoriye geri dön
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı

Doktora programlar içinde Sosyal Bilimler Siyaset Bilimi İnsan Hakları

Genellikle bir öğrencinin kazanabileceği en yüksek derece, doktora derecesini tamamladıktan sonra bir sonraki doktora dereceniz olabilir. Doktora kazanmak için tüm şartları tamamlamak yaklaşık sekiz yıl sürebilir, ancak sahip olmak sizin alanınızda uzman olmanıza yardımcı olabilir.

İnsan Haklarında Doktora Nedir? Bu derece, hükümet ve politika çalışmaları içerebilir. İnsan haklarının korunması ve saygı duyulması için hükümetlerin nasıl yönetilmesi gerektiği ile ilgilenebilir. Bazı yaygın olarak ele alınan konular sosyoloji, hukuk ve ekonomi olabilir. Dünyanın farklı ülkelerinde kullanılan farklı hükümet türleri ve farklı konular ve faydalarla nasıl gelebileceğini öğrenebilirsiniz.

Hükümet hakkında kazandığınız bilgiler, yasaları ve güncel olayları daha iyi anlamanıza yardımcı olabilir. Sosyoloji çalışmaları diğer insanlarla çalışırken daha iyi olmanıza yardımcı olabilir ve ilişkilerdeki sorunları çözmenize izin verebilir. Ekonominin nasıl çalıştığını bilmek, yatırım yapmak veya para harcamak hakkında karar verirken de kullanışlı olabilir.

Doktora programınızın ne kadar tutabileceğini öğrenmek için öncelikle hangi okullara katılmanız gerektiğine karar verebilirsiniz. Farklı kurumlar farklı öğrenim ücretleri talep edebilir ve dereceyi kazanmak için farklı gereksinimlere sahiptir.

Bir doktora profesör olmak isteyen biri için çok iyi bir seçim olsa da, sahaya özgü birçok kariyer olabilir. Bazı seçenekler, vatandaşların kötü muameleye tabi tutulmasıyla ilgili sorunları önlemek ve çözmek için insan hakları görevlisi veya avukat olarak çalışmayı içerebilir. Bir politika analisti olarak çalışma fırsatlarını keşfedebilir, yeni hükümet politikalarının adil olup olmadığını ve insanların haklarını ihlal etmediğini belirlemeye yardımcı olabilirsiniz.

Derecenizi sunan birçok farklı okul olabilir. Aşağıdaki programınızı arayın ve tercih formunu doldurarak doğrudan okulun kabul bürosuna başvurun.