Keystone logo
Okullarla Doğrudan İletişime Geçin - Karşılaştırın 33 Doktora Dereceleri programlar içinde Kimya Mühendisliği 2023

33 Doktora programlar içinde Kimya Mühendisliği 2023

genel bakış

"PhD", Doktora Felsefesi olan derecenin tam adı için kısaltmadır. Birçok akademik disiplinde, Doktora, bir üniversitenin verebileceği en yüksek yeterlilik olarak görev yapar.

Kimya Mühendisliğinde Doktora Nedir? Kimya mühendisliği, fizik ve kimyadan biyolojiye kadar her şeyi içerebilen bilimsel bir alandır. Temel olarak, kimyasalların üretimi, dönüştürülmesi ve taşınması ile ilgilidir; bununla birlikte, uygun malzeme ve enerji kullanımını da içerebilir. Kimya mühendisleri, küçük ölçekli sistem pilot tesislerine ek olarak hemen hemen her büyük ölçekli endüstriyel tesiste kullanılan teknolojiyi tasarlarlar.

Birçok "zor" bilim alanı mezunları gibi, Kimya Mühendisliği Felsefesi Doktorları disiplinlerinde kariyer bulma eğilimindedirler. Yeni sanayi gelişmeye devam ederken, kimya mühendisliği daha da talep görme potansiyeline sahiptir.

Doktora programı için eğitim, söz konusu kurum tarafından belirlenecektir. Diğer maddi kaygılar, doktora adayının gidip gelmek zorunda kalıp taşımayacağına, farklı bir bölgeye taşınması gerekip gerekmediğine veya çevrimiçi kurslara katılmaya bağlı olup olmayacağına bağlı olacaktır. İnternet, hangi seçimlerin koşullarınıza uyduğunu belirlemek için mükemmel bir kaynak olabilir.

Kimya Mühendisliği programındaki doktoraların mezunları genellikle çok çeşitli potansiyel kariyer seçenekleri bulurlar. Kimya mühendisliği, biyokimyasal mühendislik, yakıt hücresi üretimi, metalürji, mineral işleme, petrol mühendisliği, polimerler ve proses minyatürlemesi de dahil olmak üzere birçok endüstride kullanılmaktadır. Bu endüstriler genellikle mühendis için oldukça uygun olabilecek teknik bir zorluk yaşıyorlar. Kimya mühendisliği ayrıca biyoteknoloji ve nanoteknoloji gibi ileri araştırma alanlarında da yer almaktadır. Doktora, orta öğretim sonrası eğitimde bir öğretim kadrosuna hak kazanabilir.

Doktora programının tamamlanması yaklaşık dört yıllık tam zamanlı dersi alır. Bazı kurumlar, tam zamanlı olarak görev yapamayan öğrenciler için yarı zamanlı veya uzaktan öğrenme seçenekleri de sunmaktadır. Aşağıda programınızı arayın ve başvuru formunu doldurarak doğrudan seçtiğiniz okulun kabul bürosuyla iletişime geçin.

Daha fazla oku

filtreler

  • Doktora
  • Mühendislik Çalışmaları
  • Kimya Mühendisliği
Çalışma alanları
  • Mühendislik Çalışmaları (33)
  • Ana kategoriye geri dön
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı