Keystone logo

1 Uzaktan Eğitim Doktora programlar içinde Sosyal Bilimler Alan Çalışmaları Latin Amerika Çalışmaları 2024

filtreler

filtreler

  • Doktora
  • Sosyal Bilimler
  • Alan Çalışmaları
  • Latin Amerika Çalışmaları
  • Uzaktan Eğitim
Çalışma alanları
  • Sosyal Bilimler (1)
  • Ana kategoriye geri dön
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı

Popular study format

Popular locations

Uzaktan Eğitim Doktora programlar içinde Sosyal Bilimler Alan Çalışmaları Latin Amerika Çalışmaları

Latin Amerika Çalışmaları nedir?
Latin Amerika Çalışmaları, Latin Amerika'nın tarihlerini, toplumlarını, kültürlerini ve politikalarını kapsar.

Latin Amerika Çalışmaları alanında bir derece ile ne yapabilirim?
Latin Amerika çalışmaları derecesine sahip öğrenciler, eğitim, hükümet, iş veya araştırma kuruluşlarının yanı sıra kar amacı gütmeyen kuruluşlar veya STK'larda çalışabilirler.
Neden Larin Amerikan çalışmaları okumalısınız? Latin Amerika zengin ve karmaşık bir tarihe sahip bir bölgedir, Latin Amerika'daki farklı ülkelerin tarihlerini anlayarak günümüzü daha iyi anlayabiliriz. Ek olarak, Latin Amerika hem politik hem de ekonomik olarak önemi artan bir bölgedir ve bu, onlarla daha iyi ilişki kurmak için bölgenin kültürlerini ve toplumlarını anlamayı önemli kılmaktadır. Latin Amerika Çalışmaları okumak, kişisel gelişim için önemli olan ve Latin Amerika ile dünyanın geri kalanı arasında yapıcı ilişkiler geliştirmenin anahtarı olan bu bölgede yaşayan insanlara karşı empati ve anlayış geliştirmemize yardımcı olabilir.

Latin Amerika Çalışmaları dereceleri
Latin Amerika Çalışmaları alanında lisans ve yüksek lisans derecesi ile doktora derecesi alabilirsiniz. Bazı programlar belirli bir ülke veya bölgeye odaklanırken, diğerleri Latin Amerika hakkında daha genel bir bakış sunar. Programlar tipik olarak tarih, siyaset, sosyoloji, antropoloji ve edebiyat derslerini içerir. Birçok program, öğrencilerin İspanyolca veya Portekizce'de yetkin olmalarını sağlayan dil kurslarını da içerir.

PhD programına katılabilmek için öğrencilerin genelde yüksek lisans derecesi tamamlamış olmaları istenmektedir. Ek olarak, orjinal akademik araştırmayı içeren bir tez yada bilimsel inceleme program sonunda istenmektedir. Bazı ülkelerde bu bilimsel incelemenin bir panel önünde savunulması istenmektedir.

Çevrimiçi veya uzaktan eğitim, eğitimde elektronik medya ile bilgi ve iletişim teknolojilerinin (BİT) kullanımını ifade eder. Çevrimiçi öğrenme ile, herhangi bir zamanda ve mevcut bir internet bağlantısı olan herhangi bir yerden eğitime erişilebilir.