Keystone logo
Okullarla Doğrudan İletişime Geçin - Karşılaştırın 6 Doktora Dereceleri programlar içinde Mühendislik Yönetimi 2024

6 Doktora programlar içinde Mühendislik Yönetimi 2024

genel bakış

Bir felsefe doktoru (doktora) akademide başarının zirvesidir. Bu derece, bir öğrencinin bir konu hakkında yeni bulgular sunan önemli bir araştırmayla tamamladığı özel bir alana yönelik özlemini ve arzusunu vurgular.

Mühendislik Yönetiminde Doktora Nedir? Mühendislik Yönetimi doktorasını tamamlayan öğrenciler, onları mühendislik bilimi ve işletme yönetiminin bilgisi ve en iyi uygulamaları ile donatabilecek dereceye sahip olacaklardır. Bu programdaki katılımcılar genellikle bir organizasyonun ürün geliştirme ve araştırmaya devam ederken verimli bir şekilde çalışmasını nasıl sağlayacağını öğrenir. Öğrenciler projelerin ve personelin nasıl yönetileceğini, krizlerle başa çıkmayı ve çevresel ve teknolojik standartlara uymayı öğrenebilirler. Endüstri mühendisliği, ürün geliştirme ve üretim inşası gibi odaklanılacak birçok alan var.

Mühendislik Yönetimi doktorası ile öğrenciler kriz yönetimi ve proje yönetimi gibi önemli beceriler kazanabilirler. Bu becerilerle bireyler, bir takım mühendisleri etkili bir şekilde yönetebilecek ve iletişim becerilerini de göstereceklerdir. İşletme açısından, bütçe projeleri yapabilirler.

Mühendislik Yönetiminde doktora için maliyet kurumlara göre değişmekle birlikte, genellikle tamamlanması üç ila altı yıl sürer. Her öğrenci, programın ve okulun her ikisi de hedefleri için doğru uygunluğu sağlamak için araştırmalıdır.

Mühendislik Yönetimi doktorası bir birey için birçok kapı açabilir. Açık bir seçim bir üniversitede öğretmektir, ancak bir mühendislik firmasında proje lideri olma ya da mühendislik problemlerini çözen yeni ürünler geliştirme üzerine çalışma seçenekleri de vardır. Çoğu iş alan çalışması yerine ofis ile ilgilidir. Bireysel projeler üzerinde çalışmak yerine, bu yöneticiler mühendisler ve tasarımcılardan oluşan bir ekiple birlikte çalışır ve onları denetler.

Doktora sizin için daha fazla seçenek sağlayabilir. Dünya çapında mevcut, daha fazla esneklik için çevrimiçi programlar da var. Doğru okulu bulmak için, aşağıdaki programınızı arayınız ve seçim formunu doldurarak seçtiğiniz okulun doğrudan kabul bürosuna başvurunuz.

Daha fazla oku

filtreler

  • Doktora
  • Mühendislik Çalışmaları
  • Mühendislik
  • Mühendislik Yönetimi
Çalışma alanları
  • Mühendislik Çalışmaları (6)
  • Ana kategoriye geri dön
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı