Keystone logo

8 Doktora programlar içinde Mühendislik Çalışmaları Makine Mühendisliği Mekatronik 2024

filtreler

filtreler

  • Doktora
  • Mühendislik Çalışmaları
  • Makine Mühendisliği
  • Mekatronik
Çalışma alanları
  • Mühendislik Çalışmaları (8)
  • Ana kategoriye geri dön
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı

Doktora programlar içinde Mühendislik Çalışmaları Makine Mühendisliği Mekatronik

Bir Doktora Felsefesi (Doktora) alan öğrenciler genellikle akademik bilgi ve araştırmaya yoğun ilgi gösterirler. Doktora, bir yüksek lisansın tamamlanmasından sonra genellikle izlenir, ancak tüm programlar bir tane gerektirmez.

Mekatronikte doktora nedir? Öğrenciler termal akışkanlar, ileri malzemeler, hassas üretim, elektromekanik entegrasyon ve daha fazlası ile ilgili dersleri yürütmektedirler. Tüm programlar, bir tez gereksiniminin tamamlanması ve geçişini gerektirir. Öğrenciler ayrıca yapay zeka, tıbbi ekipman, endüstriyel sistemler ve daha fazlası ile çalışmak ve test etmek için gerekli olabilir. Yazılı çalışmalara ek olarak, mezunlar laboratuarlarda çalışacak ve bilgilerini, becerilerini ve eğitimlerini ilerletmek için uygulamalı örnekleri kullanacaklardır. Bazı programlar ayrıca akademisyenlerin çalışmalarında bilimsel dergilerde yayınlamalarını gerektirir. Programlar, kayıt durumuna bağlı olarak, kampüs içi eğitim ile tam zamanlı veya yarı zamanlı olarak sunulmaktadır.

Ürünlerin nasıl tasarlanacağını öğrenmek, bir öğrencinin mezuniyet sonrası iş fırsatlarını genişletebilir ve potansiyel olarak orijinal ürünlerin icat edilmesine yardımcı olabilir. Mühendislik ve proje yönetimi becerileri genel bilgisi, öğrencileri iş dışındaki kişisel projeleri yürütmek için donatır.

Doktora programlarının maliyeti, kurum ve kayıt durumuna bağlı olarak değişir. Zorlu finansal araştırma yürütmek, bireysel öğrenciler için en iyi programı verecektir.

Mekatronikte doktora mezunları, akademide veya araştırma kurumlarında çalışmak üzere donatıyor. Öğrenciler ayrıca imalat, kimyasal işleme, havacılık endüstrisi, otomasyon ve kontrol sistemi tasarımı, sağlık ve iletişim alanlarında istihdamda bulundular. Mezunlar, kontrol sistemi mühendisleri, danışmanlar, veri kayıt mühendisleri, mucitler, ürün geliştiricileri, elektro-mekanik teknisyenler ve daha fazlası haline gelmiştir. Genel mühendislik bilgisi, lisansüstü işgücünde öğrencilerin lehine çalışmalar kazanmıştır.

Çoğu program tam zamanlı kampus katılımını gerektirir, ancak çeşitli ülkelerde seçenekler mevcuttur. Derecenizi takip edin, aşağıdaki programınızı arayın ve seçtiğiniz formu doldurarak doğrudan okulun kabul bürosuna başvurun.