Keystone logo

7 Doktora programlar içinde Metalurji 2024

filtreler

filtreler

  • Doktora
  • Mühendislik Çalışmaları
  • Malzeme Bilimi
  • Metalurji
Çalışma alanları
  • Mühendislik Çalışmaları (7)
  • Ana kategoriye geri dön
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı

Doktora programlar içinde Metalurji

Doktora, öğrencilerin belirli bir uzmanlık alanında ileri düzeyde bilgi ve eğitim almasını sağlar. Genellikle bir danışman ile birlikte çalışarak, adaylar derecesi almadan önce bir tez veya tez tamamlamak.

Metalurji alanında doktora nedir? Öğrenciler farklı metal objeleri ve maddeleri deneyler ve inceler. Çoğu program katılımcısı, programa girmeden önce kimya, fizik, metalurji veya malzeme bilimi alanında yüksek lisans derecesine sahiptir. Araştırmacılar, programa bağlı olarak, döküm, teori ve plastiklerle birlikte metal de dahil olmak üzere metal üzerinde çalışmaktadır. Araştırma ve geliştirme aynı zamanda derece planlarının büyük bölümleridir. Doktora programları süresi ortalama dört yıldır ve öğrenciler yarı zamanlı veya tam zamanlı kayıt seçebilirler.

Metal ve alaşımlarla çalışmak, bireylere hem işte hem de evde malzeme icat etme, oluşturma ve çalışma becerisi kazandırır. Araştırma ve işbirliği becerileri, hem iş hem de kişisel ilişkilerin yanı sıra diğer sektörlere ve sektörlere de iyi uyum sağlar.

Kurumun konumu ve kayıt durumunun girilen programın maliyeti üzerinde büyük etkisi olacaktır. Her program, maliyetleri elde etmek ve diğer mali soruları yanıtlamak için daha fazla bilgiye sahiptir.

Metalurji mezunlarının çoğunluğu, metalurji, korozyon koruması, metalik malzemeler, yüzey işleme süreçleri ve korozyon gibi konulara odaklanan araştırma ve akademik kurumlarda iş aramaktadır. Kimya endüstrileri, özel sektörde çalışmak isteyen mezunlar için uygun kariyer yolları sağlar. Kurumsal sektördeki pozisyonlar arasında yönetici ve araştırma geliştirme uzmanı bulunmaktadır. Ek olarak, öğrenciler öğretim, mühendislik, fen ve teknoloji alanlarında kaliteli iş bulabilirler. Metalurji bilgisi ve eğitimi alan mühendisler, metal ürünleri ve metalleri hassaslaştıran, üreten, satan veya satın alan çeşitli işletmelerde ve sanayilerde istihdam edilmektedir.

Yarı zamanlı ve tam zamanlı programlar, belirli ilgi alanlarına bağlı olarak dünya çapında mevcuttur. Bir sonraki adıma geçmek için, aşağıdaki programınızı arayınız ve seçim formunu doldurarak seçtiğiniz okulun doğrudan kabul bürosuna başvurunuz.