Keystone logo
Okullarla Doğrudan İletişime Geçin - Karşılaştırın 21 Doktora Dereceleri programlar içinde Mimarlık 2023

21 Doktora programlar içinde Mimarlık 2023

genel bakış

Mümkün olan en yüksek eğitim seviyesi, bir Doktora derecesi elde etmek için ortalama 3-4 yıllık yoğun araştırma gerektirir. Öğrenciler, seçtikleri alanda uzman olan akademik bir amirle, tezini oluşturmalarına yardımcı olmak için eşleşirler ve söz konusu tez, sözlü viva voce'de incelenecektir.

Mimarlık Doktorası nedir? En eski disiplinlerden biri olan bu alandaki bir Doktora programı, binaların planlanması, tasarımı ve inşası etrafında dönmektedir. Öğrenciler, hava koşullarına, yüksek rüzgarlara ve diğer doğal güçlere dayanacak şekilde tasarlanmış yapılar inşa etmeyi öğrenebilmek için bu alan mühendislik alanındaki sayısız ilkeyi içermektedir. Estetik ve sanatın yanı sıra mimarlık, sıhhi tesisat, elektrik mühendisliği ve fizik gibi diğer pratik yapım disiplinlerini de içerir.

Mimarlık alanında doktora yapmak isteyen öğrenciler, kariyerine girdikleri zaman faydalı olacak güçlü bir beceri seti geliştirerek yararlanırlar. Mühendislik temelleri yanı sıra planlama, organizasyon ve liderlik yetenekleri öğrencilere aktarılır.

Öğrencilerin doktora tezini kazanmak için karşılaştığı masraflar, okulun ve çalışma ülkesinin seçtikleri programın gerektirdiği yıl sayısına göre değişir. En az iki ya da üç yıllık bir süredir.

Doktora derecesinin en yaygın uygulaması akademiye girmektir. Bu, Mimarlık alanında doktora yaparak mezun olan öğrencilerin çoğunun, mimari anlayışı ve bilgiyi daha da geliştirmek için kolej profesörleri veya araştırmacıları haline gelmesi anlamına gelir. Bu en yaygın uygulama olmasına rağmen, aynı derecede bu tür bir geleneksel meslek edinmek mümkündür. Mimar olabilir ve bağımsız olarak veya bir firma ile çalışabilirsiniz.

Doktora programınız için birçok seçenek bulunmaktadır. Çevrimiçi, yerel bir okulda veya dünyanın herhangi bir yerinde eğitim görmekten hoşlanmayacağınızı düşünün. Aşağıda programınızı arayın ve başvuru formunu doldurarak doğrudan seçtiğiniz okulun kabul bürosuyla iletişime geçin.

Daha fazla oku

filtreler

 • Doktora
 • Mimarlık Çalışmaları
 • Mimarlık
Çalışma alanları
 • Mimarlık Çalışmaları (21)
  • Ana kategoriye geri dön
  Konumlar
  Daha fazla konum bulun
  Derece türü
  Süre
  çalışma hızı
  Dilim
  Dilim
  çalışma formatı