Keystone logo

3 Doktora programlar içinde Ekonomi Çalışmaları Muhasebe Muhasebe ve Finans 2024

filtreler

filtreler

  • Doktora
  • Ekonomi Çalışmaları
  • Muhasebe
  • Muhasebe ve Finans
Çalışma alanları
  • Ekonomi Çalışmaları (3)
  • Ana kategoriye geri dön
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı

Doktora programlar içinde Ekonomi Çalışmaları Muhasebe Muhasebe ve Finans

Doktora, çoklu dereceli programlar tamamlayanlara ayrılan, son derece yüksek bir akademik başarı düzeyi. Genellikle üç yıl sürer ve bu süre zarfında yoğun bir araştırma ile bir tez geliştirilir. Doktora da sahiplerine geniş kariyer avantajları sağlar.

Muhasebe ve Finans alanında doktora nedir? Bu alanı inceleyerek, öğrenciler bir şirketin finans departmanını yönetmeye hazırlanıyor. Çalışma alanları genellikle sermaye yapısı, yatırım, uluslararası finans, risk, temettüler ve nakit akışı değerlemesi içerir. Ekonomik yönleri bu alanın ana odağı olmasına rağmen, öğrenciler sıklıkla idari unsurları öğrenir ve onları liderlik pozisyonlarına girmeye hazırlar.

Mezunların kariyeri, doktora derecesine sahip olmaktan büyük ölçüde yararlanmaktadır. Daha gelişmiş pozisyonlar girilebilir ve daha yüksek maaş elde edilebilir.Okumaya devam etmeyi seçmek, genellikle alt kademe pozisyonları yoluyla ilerlemek için gereken süreyi çok atlar.

Doktora derecesi kazanma maliyetiniz durumunuza bağlı olarak biraz değişir. Okulunuz ve seçtiğiniz program, öğrenim ücretlerinizde ne kadar ödeyeceğinizi etkiler. Ülkeniz bile maliyeti değiştirecek, kayıt yaptırmadan önce kapsamlı bir araştırma gerekiyor.

Muhasebe ve finans alanlarında çalışanlar için bir şirketin mali departmanına girmek en çok rastlanan şeydir. Muhasebeci veya denetçi gibi daha alt düzey bir dereceye sahip tüm muhasebe pozisyonları Doktora sahiplerine açık olsa da, bu mezunların liderlik veya ileri analiz pozisyonlarını sürdürmeleri daha yaygındır. Bu tür pozisyonlar kıdemli yatırım danışmanı ve bölüm başkanını içerir. Alternatif olarak, politika yapıcı olmak için hukukun yanı sıra finans incelemek de mümkündür.

Muhasebe ve finans araştırmaları, sizin için doğru programı bulmaya başlar. Aşağıda programınızı arayın ve başvuru formunu doldurarak doğrudan seçtiğiniz okulun kabul bürosuyla iletişime geçin.