Keystone logo

10 Doktora programlar içinde Doğa Bilimleri Kimya Nanobilim 2024

filtreler

filtreler

  • Doktora
  • Doğa Bilimleri
  • Kimya
  • Nanobilim
Çalışma alanları
  • Doğa Bilimleri (10)
  • Ana kategoriye geri dön
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı

Doktora programlar içinde Doğa Bilimleri Kimya Nanobilim

Doktora derecesinin adı “Felsefe Doktoru” anlamına geldiğinde kafa karıştırıcı olabilir, ancak yine de felsefe ile ilgili değildir. Bu, insanlık veya bilimde olsun, belirli bir konunun en üst düzeydeki felsefi bilgisine ulaşmaya odaklanan doktora derecesidir.

Bu durumda, Nanoscience'da doktora nedir? Adından da anlaşılacağı gibi, nano her şey evrenin en küçük bileşenlerini içerir. Bu, nano prensiplerin kullanılmasından yararlanan mühendislik, tıp, bilgisayar ve diğer alanlarda mikro sistemlerin ve nanoteknolojinin uygulanmasına odaklanarak atomlardan kuarklara kadar her şey anlamına gelebilir. Bu derece, mezunlara mikro bilimlerin dünyasına heyecan verici bir bakış açısı kazandırabilir ve çok sayıda sektörü etkileyen değerli katkılarda bulunmalarına izin verebilir.

Bir nanobilim programında kazanılan beceriler, öğrencilerin hayatlarının geri kalanı için yararlı olabilir. Yaratıcı düşünme ilkelerinin uygulanması problem çözmede mükemmel yeteneklere yol açar. Öğrenciler ayrıca araştırma yönetiminde gelişmiş becerilerin keyfini çıkarabilir ve proje yönetimini bilimsel bir bakış açısıyla anlayabilirler.

Program maliyetleri lisans programının uzunluğuna bağlı olabilir. Bireysel okul da faktoring yapabilir, bu yüzden genel fiyat aralığı hakkında fikir edinmek için hedeflenen kurumlardaki maliyetleri gözden geçirin.

Nanoscience'da doktorasını tamamlayan öğrenciler çeşitli kariyer seçeneklerine sahiptir. Nanoscience, çoklu endüstriler için kullanışlı pratik uygulamalar ile genişleyen bir alandır. Mezunlar, malzeme imalatçıları için araştırmacılar ve mühendisler olabilir, endüstriyel üretim şirketlerinin malları nasıl ürettiklerini değiştirebilecek, daha önce hiç görülmemiş özelliklere sahip süper hafif, süper dayanıklı yeni malzemeler geliştirmeye çalışırlar. Diğerleri, yarı iletken üretimde nanoteknoloji uzmanları, bilgisayar teknolojilerini, veri depolama ve veri iletimini değiştirerek kariyer aratabilirler. Yine de diğerleri, nanosistem bilgisini tıp ve farmakoloji bilimcileri olarak kullanabilirler; burada mikro sistemler, hastalıkların tedavisi ve tedavisi için yeni yeni araçlar olarak kullanılabilir.

Doğru doktora programını bulmak için, hem yerel hem de uluslararası okullar için seçenekleri gözden geçirmek ve çevrimiçi programların kullanılabilirliğini belirlemek en iyisidir. Daha fazla bilgi için, aşağıdaki programınızı arayınız ve talep formunu doldurarak doğrudan okulun kabul bürosuna başvurunuz.