Keystone logo

4 Doktora programlar içinde Eğitim ve Pedagoji Instruction Pedagoji 2024

filtreler

filtreler

  • Doktora
  • Eğitim ve Pedagoji
  • Instruction
  • Pedagoji
Çalışma alanları
  • Eğitim ve Pedagoji (4)
  • Ana kategoriye geri dön
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı

Doktora programlar içinde Eğitim ve Pedagoji Instruction Pedagoji

Doktora, araştırmayı profesyonel düzeyde yapmak ve bulguları yayınlamak için eğitim içeren bir terminal derecesidir. Öğrenciler bilginin eşsiz katkılarını yapmak için kendi branşlarında uzmanlaşırlar.

Pedagojide Doktora Nedir? Bu derece öğretim ve öğrenme yöntemlerine odaklanmaktadır. Öğrenciler, farklı yetenek ve öğrenme stillerine sahip bireylere bilgi aktarma yaklaşımları da dahil olmak üzere müfredat geliştirme aşamasında ders alabilirler. Bu odağı ülkeye göre değişebilir, ancak doktora öğrencileri genelde eğitim politikalarının sosyolojik veya kültürel etkilerine ek olarak öğrenmenin bilişsel ve psikolojik temellerini araştırmaktadır.

Bir pedagoji programındaki öğrenciler, öğrenme süreci hakkında fikir sahibi olmalı ve kendi yeteneklerini daha iyi anlayabilmeli ve başkalarına yardımcı olabilmeli. Mezunlar, iletişim, ikna ve öğretim becerilerini geliştirerek, çalışmalarındaki memnuniyetlerini ve başarılı olma yeteneklerini artırabilirler.

Bir programı başlatmadan önce doktora programının maliyetini tahmin etmek önemlidir. Katılmayı planladığınız okuldan herhangi bir fon bulunup bulunmadığına bakın ve pedagojik araştırmalara ayrılmış kuruluşlar tarafından sunulan bursları araştırın.

Eğitim sisteminin her kademesinde öğrenim uzmanları arzu edilmektedir. Pedagoji Doktora programı, mezunlarını müfredat geliştiricileri veya öğrenim danışmanları olarak çalışmaya hazırlar. Çoğu üniversite aynı zamanda fakültelerini bitirmek için pedagoji uzmanları aramaya başlar. Bazı ülkelerde, bu derece mezunları, riskli kişilere talimat veren veya aileleri destekleyen eğitim danışmanları gibi daha geniş sosyal işleri yapmaya hazırlanıyor. Derece sahipleri yetimhaneler veya çocuk rehabilitasyon tesisleri gibi kurumlarda öğrenim uzmanı olarak istihdam yaratabilirler.

Pedagoji programlarının ülkeye ve üniversiteye bağlı olarak değiştiğini unutmayın. Araştırma ilgi alanlarınıza ve kariyer hedeflerine uyan bir okul arayın. Başka yerde mevcut olan bir yaklaşıma ilgi duyan öğrenciler, çevrimiçi bir çalışma dersini düşünebilirler. Aşağıda programınızı arayın ve başvuru formunu doldurarak doğrudan seçtiğiniz okulun kabul bürosuyla iletişime geçin.