Keystone logo
Okullarla Doğrudan İletişime Geçin - Karşılaştırın 2 Doktora Dereceleri  (Doktora) programlar içinde Petrol ve Gaz 2023

2 Doktora programlar içinde Petrol ve Gaz 2023

genel bakış

Doktora veya Felsefe Doktoru, benzer bir çalışma alanında yüksek lisansın tamamlanmasını gerektirir. İleri derece alanında bir profesör ile araştırma ve işbirliği gerektirir.

Petrol ve Gazda Doktora Nedir? Tüm programlarda literatür taraması ve araştırmasında temel dersler yaygındır. Seçilen programa bağlı olarak, teoriye dayalı veya mühendislik spesifik olsun, çalışma alanını daraltarak daha fazla uzmanlık elde edilir. Öğrenciler seçimlerini kendi danışmanlarından tavsiye alarak seçerler. Yeni araştırmalarla yapılan tez ya da tez çalışması, tamamlanmak üzere üç yıl süren tüm diploma programlarının bir gereğidir.

Öğrenciler, ilgili araştırma alanında honlanmış araştırma ve analitik becerilerin yanı sıra kapsamlı eğitim ile programdan mezun olurlar. Mezunlar bu becerileri akademik kurumların yanı sıra kurumsal ve devlet pozisyonlarında da uygulayabilirler. Analitik ve araştırma becerileri öğrencilere alanın ötesinde ve kişisel yaşamlarında ve günlük kararlarında yardımcı olur.

Seçilen kursa bağlı olarak, üç yıllık programın maliyeti değişir. Kapsamlı bir araştırma yürüten öğrenciler, derecelerini sürdürmek ve gözetmek için daha iyi hazırlanırlar.

Petrol ve Gaz alanında doktora yapan mezunlar büyük ölçüde araştırma veya akademik çalışma alanına girerler. Bazıları, makine ve üretim tasarımı, eğitim, yasal danışmanlık ve araştırma ve geliştirme dahil olmak üzere endüstrinin diğer yönlerine geçmiştir. Petrol avukatı olmak isteyenler için daha fazla eğitim fırsatı gereklidir, ancak derece zaten bir hukuk diplomasına sahip olanlar için gerekli temelleri ortaya koymaktadır. Bazı mezunlar, teknik servis müdürleri, yatırım analistleri, maden yöneticileri, devlet müfettişleri, baş yöneticiler, üretim mühendisleri ve matkap planlayıcıları ve tasarımcıları olmak üzere devam etti.

Tam ve yarı zamanlı kampüs fırsatları hem yerel hem de yurtdışında mevcuttur. Bir sonraki kariyerinizi aşağıdaki program için arayınız ve başlangıç ​​formunu doldurarak doğrudan seçtiğiniz okulun kabul bürosuna başvurunuz.

Daha fazla oku

filtreler

  • Doktora
  • Enerji Bilimi
  • Enerji
  • Petrol ve Gaz
Çalışma alanları
  • Enerji Bilimi (2)
  • Ana kategoriye geri dön
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı

İlgili çalışma alanları