Keystone logo

9 Doktora programlar içinde Sosyal Bilimler Siyaset Bilimi Siyaset 2024

filtreler

filtreler

  • Doktora
  • Sosyal Bilimler
  • Siyaset Bilimi
  • Siyaset
Çalışma alanları
  • Sosyal Bilimler (9)
  • Ana kategoriye geri dön
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı

Doktora programlar içinde Sosyal Bilimler Siyaset Bilimi Siyaset

Çok çeşitli alanlarda ve konularda kullanılabilen bir Doktor of Philosophy (PhD), akademik dünyadaki başarı doruğudur. Belirli bir konu üzerine yapılan kapsamlı araştırmayı, alana katkı sağlayan bir tez ile tamamlar ve belirli alanlarda kariyer için kapı açabilir.

Siyaset alanında doktora nedir? Bu derece, öğrencilere uluslararası hukuk, politik yöntemler, ideolojiler ve politik felsefe ile ilgili ileri düzey bilgi kazandıracak yüksek öğrenim sunmaktadır. Program katılımcıları genellikle uluslararası ilişkilerin ve dünyanın siyasi manzarasının temellerini öğrenirler. Öğrenciler araştırmalarını siyaset teorisi ve uluslararası ilişkiler de dahil olmak üzere geniş bir yelpazeye yaymayı, hatta Asya ve Pasifik ilişkilerinde daha derin ve uzmanlaşmayı seçebilirler.

Politika alanında doktora yapan bireylere, çalışma bölgelerinde saha çalışması yapmak için bir fırsat verilir, bu da gelecekteki kariyerleri için kalıcı bağlantılara yol açabilir. Araştırma ve sunum becerilerinin yanı sıra, ders çalışırken de öğretmenlik deneyimi kazanma fırsatları da vardır.

Kuruma bağlı olarak, bir doktora çalışmasının maliyeti değişmekte ve genellikle üç yıl sürmektedir. Öğrenciler, kendileri için doğru olduğundan emin olmak için her zaman okulu ve programlarını araştırmalıdır.

Siyaset alanında doktora yapan bir kişi, kendisinden önce birçok kariyer seçeneğine sahiptir. Bu tür bir derece, üniversite düzeyinde öğretmek için mükemmel bir şekilde kurulmuştur ve program sırasında bireylerin deneyimine sahip olacakları öğretme deneyimi ile. Diğer seçenekler arasında dünya çapında yabancı diplomatik bürolarda insan hakları savunucusu veya halkla ilişkiler uzmanı olarak çalışılmaktadır. Bu derece, hem siyasi arenada hem de yasal alanda kapıları açar ve uluslararası hukuk ya da hükümet yasaları ile ilgilenenler için daha fazla seçenek sunar.

Siyaset alanında doktora yapmak isteyen öğrenciler için birçok seçenek bulunmaktadır. Çevrimiçi programlar birçok insan için uygun bir seçenektir, ancak dünyanın her yerinden seçim yapabileceğiniz kurumlar da vardır. Daha fazla bilgi edinmek için, aşağıdaki programınızı arayın ve seçtiğiniz formu doldurarak doğrudan okulun kabul bürosuna başvurun.