Keystone logo

32 Doktora programlar içinde Sosyal Bilimler Sosyal Hizmet 2024

filtreler

filtreler

  • Doktora
  • Sosyal Bilimler
  • Sosyal Hizmet
Çalışma alanları
  • Sosyal Bilimler (32)
  • Ana kategoriye geri dön
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı

Doktora programlar içinde Sosyal Bilimler Sosyal Hizmet

Sosyal Çalışma doktora derecesi, sosyal çalışma alanı içinde gelişmiş klinisyen ve bilim üretmek için müfredat sunuyor. Sosyal Çalışma doktora programları, sosyal çalışma, eğitim ve uygulama liderlik pozisyonları için adaylar hazırlar.

Sosyal Çalışma doktora programları, klinik sosyal çalışma, araştırma, kamu politikası konularında, ve gelişmiş klinik yeterlilik kavramları etrafında dayanır. Müfredat genellikle kurs, eğitim, staj, araştırma ve bir tez içerir. Doktora Sosyal Araştırmalar için alınan yaklaşım, sosyal adalet fikirleri içeren, genellikle çok kültürlü ve sosyal çalışma ile ilgili diğer disiplinlerden teorileri üzerinde çizim, disiplinlerarası. Adaylar, güçlü bir etik kodu muhafaza ederken, güçlü bir eleştirel düşünme becerileri ve sosyal sorunlar ve müdahaleler analiz yeteneğine sahip olması gerekir.

Insanların karşılaştığı zorluklarla başa çıkmasına yardımcı olmak konusunda tutkulu iseniz, daha sonra bir Sosyal Araştırmalar Doktora sizin için program olabilir!Aşağıdaki seçeneklerden ilerleyin ve öğrenin!