Keystone logo

19 Doktora programlar içinde Profesyonel Çalışmalar Sosyal Bilimler 2024

filtreler

filtreler

 • Doktora
 • Profesyonel Çalışmalar
 • Sosyal Bilimler
Çalışma alanları
 • Profesyonel Çalışmalar (19)
  • Ana kategoriye geri dön
  Konumlar
  Daha fazla konum bulun
  Derece türü
  Süre
  çalışma hızı
  Dilim
  Dilim
  çalışma formatı

  Doktora programlar içinde Profesyonel Çalışmalar Sosyal Bilimler

  Belirli bir alanın derinlemesine çalışmalarını içermesi ve genellikle gerekli derslerin bir parçası olarak doktora tezinin oluşturulmasını gerektirmesi, bir doktora derecesidir. Lisans ve yüksek lisans derecelerini tamamladıktan sonra çalışmanızın son derecesi olabilir.

  Sosyal Bilimlerde Doktora Nedir? Sosyal bilim alanı, insanlarla anlamaya ve çalışmaya odaklanır. Bu derece birkaç örtüşen kavram üzerine odaklanabilir ve genellikle size geniş bir beceri yelpazesi sunmak için disiplinler arası bir yaklaşım sergiler. İçinde bulunduğunuz derslerden bazıları tarih, hukuk, coğrafya ve sosyoloji çalışmalarını içerebilir. Farklı insan ve kültür türlerinin nasıl etkileşime girdiğine ve sorun çözmenin hem gruplar hem de bireyler için nasıl yönetilebileceğine odaklanabilirsiniz.

  Bu derece size kişisel ilişkilerde daha başarılı olmanıza yardımcı olacak sosyal becerileri verebilir. Problem çözme becerileri, hayatınızdaki engelleri aşmanıza yardımcı olmak için kullanılabilir ve iyi bir hukuk ve hükümet bilgisi, güncel konular ve olaylar hakkında güncel kalmanıza yardımcı olabilir.

  Bir lisans programına girmeyi düşündüğünüzde maliyet önemli bir faktör olabilir. Okulları karşılaştırmak ve çevrimiçi ders almak için olası seçenekleri göz önünde bulundurmak yaşam tarzınıza ve bütçenize uygun bir program bulmanıza yardımcı olabilir.

  Sosyal Bilimler alanında doktora yapmış biri için mümkün olan birçok kariyer arasında belki de en açık olanı sosyal hizmet uzmanı olmaktır. Bu üst düzey derece ile, aynı zamanda bir okulda profesör veya öğretmen olabilirsiniz. İşler için diğer bazı olasılıklar tarihçi, antropolog veya siyaset bilimci olabilir. Bir araştırmacı olarak çalışabilir ve sosyal bilimle ilgili birçok alana katkıda bulunabilirsiniz.

  Doktora programları sunan birçok kurum olabileceğinden, karar vermeden önce farklı seçenekleri keşfetmeniz için size yardımcı olabilir. Aşağıdaki programınızı arayın ve tercih formunu doldurarak doğrudan okulun kabul bürosuna başvurun.